Hyperaktivní Veverka

Poradíte mi ohledně zeměpisu?

Potřebovala bych poradit s těmite otázkami. Sama jsem prohledala všechno co se dalo, a nenašla jsem k nim ani ň. Snad budete mít větší štěstí a něco k tomu najdete.

Děkuji vám moc a moc.
Doplňuji:
Já sem vážně tupá, jsem sem nedala ty otázky! :)

  1. Čím je známé město Telč?
  2. Kde v ČR najdeme ložiska ropy a zemního plynu?
  3. Čím je známé Žatecko a Lounsko?
  4. Charakterizuj průmysl Plzeňského kraje.
  5. Co znamená, že hustota zalidnění ČR dosahuje hodnoty 131? Jak se k té hodnotě dostaneme?
  6. Vzdálenost z Tábora do Českých budějovic je 60 km. Kolik naměříme mezi těmito městy v měřítku 1 : 300 000 a 1 : 60 000

Nejlepší odpověď
annas

  1. Historickými renesančními památkami, město UNESCA.
  2. Hodonínsko, Břeclav
  3. Chmel
  4. Strojírenství, potravinářství, průmysl stavebních hmot a keramiky, výroba a distribuce energií, hutnictví.
  5. Hustota se udává v počtu obyvatel na čtvereční kilometr (/km²) a lze ho vypočítat jako podíl počtu obyvatel a plochy (rozlohy) daného území.
  6. Měřítko 1 : 300 000 – jednotka míry na mapě se rovná 300 000 jednotkám stejné míry na zemi. Nebudu počítat.

Další odpovědi
Spiritus

ropa a plyn jsou na jižní moravě
žatecko je nejsušší oblast republiky
plzenský kraj je charakteristický především dopravním strojírenstvím a pivovarnictvím
131 obyvatel žije na jednom kilometru čverečním

Lucimia

Telč je známá tím, že je zapsaná v UNESCU – náměstí, zámek…