SEJDI

Poradíte mi, někdo jak se domůžu alimentů?

Za manželství se mi narodila dcera,která není manžela.Při rozvodu mu nestanovili výživné jelikož není zaměstnán a nemá žádný příjem.V současné době ani nevím kde se nachází(cizinec).Od pokrevního otce se takého ničeho nedočkám-je si jistý,že na něj „nemůžu“.Na úřadech mi moc nepomohou a už si připadám,že obtěžuji.Nebýt mé matky ,která mi finančně pomáhá,bych byla zřejmě pod mostem.Dceři je nyní 11let,Díky za jakou-koli radu.

Nejlepší odpověď
standa

Otcovství vášeho exmanžela (a jak jste se přiznala nebiologického otce vaší dcery) bylo uznáno vaším společným souhlasným prohlášením při narození dcery ?

Pokud ne, tak na výživné od exmanžela na vaše nezletilé dítě nemáte žádný nárok. Teoreticky byste mohla mít nárok na výživné od exmanžela na vaší osobu – ale to teď v detailu neřeším.

Pokud bylo otcovství uznáno, tak na výživné právní nárok máte. Proto doporučuji, abyste soudu podala návrh na stanovení výživného. V tuto chvíli neřeším zda exmanžel má příjmy pro plnění této povinnosti, to nechme na posouzení soudem…

Jak jste na tom s čerpáním soiciálních dávek ? Nepochybně nárok na nějaké budete mít. Zajděte si na úřad (odbor sociální péče) a přeptejte se…