Avatar uživatele
SEJDI

Poradíte mi, někdo jak se domůžu alimentů?

Za manželství se mi narodila dcera,která není manžela.Při rozvodu mu nestanovili výživné jelikož není zaměstnán a nemá žádný příjem.V současné době ani nevím kde se nachází(cizinec).Od pokrevního otce se takého ničeho nedočkám-je si jistý,že na něj „nemůžu“.Na úřadech mi moc nepomohou a už si připadám,že obtěžuji.Nebýt mé matky ,která mi finančně pomáhá,bych byla zřejmě pod mostem.Dceři je nyní 11let,Díky za jakou-koli radu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5173 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Otcovství vášeho exmanžela (a jak jste se přiznala nebiologického otce vaší dcery) bylo uznáno vaším společným souhlasným prohlášením při narození dcery ?

Pokud ne, tak na výživné od exmanžela na vaše nezletilé dítě nemáte žádný nárok. Teoreticky byste mohla mít nárok na výživné od exmanžela na vaší osobu – ale to teď v detailu neřeším.

Pokud bylo otcovství uznáno, tak na výživné právní nárok máte. Proto doporučuji, abyste soudu podala návrh na stanovení výživného. V tuto chvíli neřeším zda exmanžel má příjmy pro plnění této povinnosti, to nechme na posouzení soudem…

Jak jste na tom s čerpáním soiciálních dávek ? Nepochybně nárok na nějaké budete mít. Zajděte si na úřad (odbor sociální péče) a přeptejte se…

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek