Poradíte mi,jak vzniklo příjmení Pajdla?Vím určitě,že nesouvisí se slovem pajdat.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud vám nebudou vyhovovat odpovědi, obraťte se na stránku Ontoly.
Odpověď znám, ale vzhledem k tomu, že jsem peskovaná kvůli poskytování správných odpovědí, nebudu se vyjadřovat.
Doplňuji:
Po 3 hodinách nikdo odpověď nedoplnil. Proto bez ohledu na své předchozí sdělení, původ příjmení uvádím.

B. Moldanová, Naše příjmení.
Přijmení Pajdla pochází:

  1. z německého místního jména Beidl v Horních Francích, nebo
  2. ze stč. obecného jména pajdr = díže.

Máte na výběr.

vagra

Annas, chcete tím naznačit, že i když se to zdá být zcela nepochopitelné, může být evidentně správná odpověď někým napadnuta, popřípadě může být kolem ní vedena nekorektní diskuze?

annas

Vagro, naskytla se příležitost u novější odpovědi. Jde sice jen o diskuzi, ale můžete se přesvědčit.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-moznost-ze-v-antikvariatu-narazim-na-nejakou-knizku-od-w-shakespeara

anonym

ad vagra, asi nejsme sami, komu uniká smysl tajemné narážky, nejjednodušší by bylo zřejmě uvést konkrétní odkaz.
Jinak souhlasím s hanulkou, když chci odpovědět, tak odpovím; pokud nechci, tak prostě neodpovídám, (místo mlhavého fňukání). Pro ostatní „dojmy“ je tu přece diskuze.

anonym

A posílat na komerční konkurenci, též není zrovna košér.

annas

Vagro, zdržuji se dalšího komentáře.

hanulka11

tak není povinnost odpovídat vůbec

hanulka11

to jsem annas nepochopila ,