ivosek2

Poradíte mi, jak vypočítat tyto příklady?

urči neznáme číslo pro ktere platí: jeho pětinásobek zvětšený o číslo 1 se rovná jeho trojnásobku.
Podle mě je tato rovnice 5× + 1 = 3× ale nevím jak dál.
a další příklad: Vyjádři ze vzorce pro obsah trojuhelníku výšku ke straně c.

Odpovědi
Alesh

No, rovnici máš podle mě dobře, neumíš vypočítat lineární rovnici o jedné neznáme?
Tak máš vzoreček pro obsah, ve kterém figuruje výška na stranu c, čili úpravami té rovnice to musíš dostat do tvaru vc = …

Kelt

Uprav rovnici, převeď neznámou na jednu stranu. Druhý příklad je úprava vzorce.