Avatar uživatele
pizlicka

poradite mi,jak s temito lidmi jednat??

koupila jsem zahradku,je oplocena,a neoplocena orna půda má 1000metru ctverecnich.majitel prede mnou dovolil lidem ve stejne vesnici,aby ji uzivali.konkretne tam postavili kurnik,chovaji asi sedm slepic,a uzivaji pudu k sazeni zeleniny.jenze kurnik je tak blbě postaveny,v bliz­kosti orechu,a vic jak polovina orechu pada do kurniku,ke kteremu nemam pristup.oni lidé mi neplati nic,ale sečou travu.jak postupovat?pánovi je 70let a je mi blbé mu rict,at mi da klice od kurniku,ze si ty sve ořechy chci sesbírat.a co mam delat,kdyz mi klice nebude chtit dat??rozum mi říká co mam delat,ale valcuji mě emoce,a nemam odvahu nějak rozhodnut.mate nejake salomounske reseni??
Doplňuji:
právě že pán mi řekl,ze si muzu prijit pro vajíčka,kdyz budu potrebovat.prece kdyby chtěl,donese mi je sám.i presto,ze jsem prisla,rekl,ze se stavi,a vůbec neprisel.vsichni jste mi dali moudrou radu,dekuji vam moc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3689 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Já bych si řekla o ty ořechy, nikoliv o klíče …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mirdas

Rozhodně nenechte za sebe jednat emoce.

Vždy je lepší se dohodnout a ve většině případů se i tak stává.

Zda by se dohoda neuskutečnila, jednejte podle nového občanského zákoníku.
Ovšem opravdu začněte u té klidné sousedské dohody.
Třeba dostanete čerstvá vajíčka jako omluvu.
_

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MK44

Ujastnit si, jaké „podnikatelské“ zájmy s pozemkem máte?
Se zmíněnými důchodci se seznámit. Poznat, jaký vztah po lidské stránce ke svému majetku na Vašem pozemku mají.
Pokud na využití pozemku nechcete nic měnit, ujasnit si s nimi přístup na něj a popř. chtít po nich nějakou náhradu za jeho využívání – konec konců musíte z něho platit daň, že?. Pozn. k náhradě – pozor, aby Vás někdo nemohl obvinit z neplacení daně z příjmu.
Pokud chcete pozemek využívat jinak, nechat jim čas (jsou-li to slušní lidé, tak i delší), aby si svůj majetek přemístili jinam.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek