Avatar uživatele
JoJo325

Poradíte mi jak na rozmazlené dítě?

Moje sestřenka (4 roky) je strašně rozmazlená a otravná. Vždycky když jsem na mobilu, tak chce, abych jí pustil videa na YouTubu. A to není jenom tohle. Někdy řekne, že si chce hrát venku a já jsem po tréninku hodně unavený, tak řeknu, že nikam nejdu, a ona se najednou urazí, půjde do rohu a dívá se na mě naštvaně. Pak začne na mě házet lego. Řekne svým rodičům, že ji ignoruju. Zkoušel jsem jí to mnohokrát vysvětlit, že pro ni nemůžu dělat všechno, ale dítěti to asi nemá cenu takhle vysvětlovat.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 2587 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Jestli už je rozmazlená svými rodiči, tak s tím už nic neuděláš. Dětem se nemá povolovat vše, jinak to berou jako samozřejmost. Tak se jí jednou zkus zeptat v reakci na její požadavek: a co ty uděláš pro mně? A něco navrhni. Třeba si uvědomí hodnoty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Tvoje sestřenice není tvoje sestra, abys jí musel věnovat svůj drahocenný čas. Ale předpokládám, že spolu netrávíte tolik času, aby tě to muselo obtěžovat, a těch pár hodin bys jí klidně věnovat mohl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Nejlepší ze všeho, jsou tresty. Prý trestá i bůh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

„Řekne svým rodičům, že ji ignoruju“ – a to vadí? Co na to její rodiče? Zkoušel si jim to vysvětlit, že na ni nemáš pořád čas? Určitě to má cenu zkusit vysvětlit, ale když jí řekneš, že si s ní hrát nebudeš, tak to musíš i dodržet. Když zjistí, že vždy povolíš, tak toho využije (oni když chtěj/potřebujou, tak jsou chytrý).

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek