Avatar uživatele
Zlatý

Poradíte mě ?

Jedna známá pracuje v Německu Závod jim poskytl na jeden měsíc diety v eurech. .Další dva měsíce jim posílá diety na konto v české měně.. Postupuje správně, i když zaměstannci na tuto variantu výplaty diete nepřistoupili?

Děkuji i za případný odkaz.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Měl by platit diety v té měně, v kterém státě se pracovník nachází. Nejsem právník, ale myslím, že porušuje § 170 (ZP) Zahraniční stravné
(1) Zaměstnanci přísluší při zahraniční pracovní cestě zahraniční stravné v cizí měně ve výši a za podmínek dále stanovených.
http://business.center.cz/…
tohle je zajímavé http://www.anag.cz/…
http://www.podnikatel.cz/…
Z toho jsem pochopil, že organizace může krátit po zdůvodnění diety, případně proplatí jen poměrnou částku.
přečíst si ZP

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.