Kelt

Poradíte jak se zbavit hromadění knih?

Rád čtu a uvítal jsem skutečnost, že jsou u nás ve městě volné biblioboxy. Když jedu vlakem, tak na nádraží mají také bibliobox. No a v čem je problém, několikrát do týdne si chodím biblioboxy prohlížet, a vždy si něco vyberu. Ale spíš beru než vracím a proto se mi doma hromadí knihy. Jistě, mohu si říct, že dokud si nepřečtu všechny knihy nevrátím je, neměl bych si vzít další. Ale to jsou jen moje sliby sobě samému a když vidím vhodnou knihu, musím ji mít. Tady je asi každá rada drahá, že? Nechodit tam, nebrat knihy a pod. Děkuji.

Nejlepší odpověď
yuko

Tak az priste pujdes na vlak, vem si z domu jednu dve jiz prectene knihy a pujc si jen jednu. Vymen dve prectene za jednu neprectenou.

Další odpovědi
Edison

Odpověděl sis sám…
(a pak že to nejde… https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohu-si-na-zde-polozenou-otazku-odpovedet-sam )

led

Prejdite na e-knihy, ale…
to „ale“ je dôležité, niekomu stačí čítať, niekto k tomu potrebuje aj cítiť papier, držať knihu v ruke a hodnotiť jej váhu, listovať a načúvať šuchotu papiera, cítiť pach príbehu a hlavne, nepotrebuje pri čítaní elektrinu, stačí mu svetlo slnka, mesiaca, táborového ohňa, baterky pod paplónom alebo domáce svetlo lampy pri hojdacom kresle.
Skúste niekdey do e-knihy kresliť alebo písať si poznámky, ide to, ale už to nie je ono, ale krásne počmárané staré strany rôznymi poznámkami a kresbičkami, svojimi názormi a pohľadmi na čítené, tie „stratené telefonné čísla“ listy od frajeriek ako záložky, toho sa chcete vzdať? Len kvôli „technickému pokroku“ a strate uložného miesta?
Mám doma knihy (čmiestne číslo) a nemieniť sa ich vzdať aj keď ďalšie tisícky mám v elektronickej forme. Ale ten pocit kniha v ruke, svetlo slnka, alebo svetlo malej lampy v prítmí izby, pohárik vína, alebo hrnček voňavej kávy a nechať sa unášať príbehom, fuj televízor s jeho krvákmi, nútenou vidinou režiséra, radšej prežívam vlastné pocity, vlastné vidiny pri čítaní…

Anikitos

Udělej si na ně místo, pořiď si knihovnu.

led

Jak se zbavit hromadění knih? Nechám to na likvidátorov mojej pozostalosti.