bekyna

Poradíte jak opravit terasovou náhrobní desku ? Je na ní prasklina o délce 1 m a šířce 10 mm, deska je silná 10 cm

Doplňuji:
Zapomněla jsem napsat, že deska není leštěná.

Nejlepší odpověď
badisko

Je lestena nebo pouze brousena ?…
Doplňuji:
V tom pripade staci zapiskovat …ale aby to pro vas bylo nejednodussi tak v klidu postaci cement a rozdrceny kus terasa ..udelat smes a zamaznout …takze vezmete trochu terasa to rozbijete na drobne casti a smichate s cementem jinak lepsi bude pouzit polyesterovy tmel (dvouslozkovy ) a ten se da tonovat do pozadovaneho odstinu …bude mit o hodne delsi zivotnost nez cement. take po zatazeni tam rozetrit nadrcene teraso …
…take by bylo moudre desku odstranit a ze spodu idelat flexou zlabek a do nej vlozit budto ocelove nebo laminatone vystuze (predejdete dalsimu popraskani)…a zamaznout lepidlem napriklad AIROCOLL …ja osobne bych rozbil nahrobek na vice casti a pak je slepil :D vypada to pak vice esteticky.. ale vam to nedoporuciji :D......Drap ..nektere materialy se daji lestit za sucha ..napriklad …Bianco cara… bardiglio nuvolato … bianco perlino a dalsi ..ale vzdy je pro vas casove i financne to odvest do kamenictni..neni to velky zasah je to udelane raz dva …pokud budou mit zrovna volneho cloveka tak je to za necele 2 hodiny ..nez zatuhnou tmely …kamenicka praxe..

Další odpovědi
Drap

Nedoporučoval bych pouštětse do opravy svépomocí. Požádat o zhodnocení nějakého zkušeného kameníka, zda je možné opravu provést. I v případě iopravy je třeba celou desku pod vodou vybrosit.

anonym

Proč tak překotně uzamykáš otázku?
Mohlas obdržet i další rady a zkušenosti.
Postup od badiska je sice erudovaný (zřejmě je také jediný, co dělá u odborné firmy s tímto zaměřením), ale pro drobnější svépomocné opravy byl i další zajímavý tip na TV v pořadu Rady ptáka loskutáka, viz odkaz i s videem.
Zkus se podívat, třeba tě to inspiruje!

http://loskutak­.nova.cz/clanek/za­rizujeme/opra­va-terasa.html
http://www.hroby-pomniky.cz/

Pokud jsi dosud nezaznamenala, že označením odpovědi automaticky uzamykáš otázku, mohla bys alespoň i ostatní odpovědi ohodnotil palcem, což jsi neuděla u žádné ze tvých otázek. (Odpověď jsi nevložila ani jedinkrát).