Petr1963

Poradíte ? Dobrý den, prodal jsem auto s tím, že druhý den se přepíše, ale nový majitel se k přepisu nechce dostavit.

Kupující se nechce dostavit k přepisu auta.
Doplňuji:
Děkuji za odpověď a radu. Dotyčný zatím nereaguje na telefony a sms. Dám mu čas do pondělí a pak vše udám i na policii. Velký techničák mám a jsem v něm stále uveden jako vlastník vozidla. Takže by se mělo jednat o krádež. Jsem prostě jen důvěřivý hlupák.
Děkuji

Nejlepší odpověď
klumprt

Tak to bude potřeba od něj plnou moc s ověřeným podpisem k přepisu, nebo ho nějak přemluvit k osobní účasti.
Jestli máte velký techničák od auta, tak máte ještě jakous takous páku. Kdyby s ním přesto nebyla žádná řeč, tak ho ještě písemně vyzvěte, aby se k přepisu dostavil a pak ho normálně sprostě udejte na registraci vozidel, že jezdí s vozidlem, které si ve lhůtě (tuším 10 dnů) přes vaši prokazatelnou součinnost nezaregistroval. Pokuty jsou tam mastné.
Tak bych to viděl já, jinak se poptejte na registru vozidel.
Doplňuji:
Pokud došlo k prodeji a obdržel jste peníze, vozidlo vám nebylo ukradeno. Vlastnictví vozidla přešlo na nového majitele. Zápis v registru je pouze deklaratorní, čili jen konstatuje právní stav, který nastal provedenou koupí vozidla.
Nový majitel se dopouští nějakého správního deliktu tím, že v rozporu s předpisem neprovede přepis v registru vozidel. To si řeší úřad sám a policii to vůbec nebude zajímat. Myslím, že na policii byste šel zbytečně.

Petr1963

právě… myslím si, že oficiální vlastník jsem stále já… Bude to jak na katastru…vlas­tnictví…dříve to bylo odhlášením na nového majitele, takže měl již vlastnictví nový majite, ale podle nového je vlastnictví až do přepisu. Nehledě na to, že se může odstoupit od smlouvy. Ale myslím si, že vlastník je i s vlastnickými právy. Takže by to policii mělo zajímat.
Děkuji za odpovědi.

Odpověď
Petře mýlíte se,
Vlastnictví na Vás přechazí (na rozdíl od registru nemovitostí) uzavřením kupní smlouvy a předáním plnění z ní.
Nejste vlastníkem vozidla.

dříve to bylo odhlášením na nového majitele, takže měl již vlastnictví nový majite, ale podle nového je vlastnictví až do přepisu
takto to určitě není!!
Změna je jen v postupu na úřadě, nikoliv změnou práva.
Vraťte se zpět na původní otázku, a poslechněte dobré rady od..