Rapid21

Poradíte dobrou akční kameru na letní dovolenou?

Ahoj, pomohl by mi někdo s výběrem akční kamery na letní dovolenou? Rozpočet mám do 7000kč.

Odpovědi
Jiří Bohumil

Nevím co myslíš pod pojmem „akční“. Do dnešní doby mi prošlo rukama již několik kamer, od videokamer, přes různé digitální (kdysi jsem začínal ještě s filmovou osmičkou Quartz Zoom z NDR). Nyní již asi 1 rok používám sportovní „outdorku“ Niceboy Vega 4K. Je to doslova „kapesní“ kamerka (nosím ji opravdu všude s sebou v kapse).
Stručné parametry:
Natáčení – 4K@25fps a 2K@30fps (interpol.), fullHD@60fps, foto 12 Mpx (interpol.), 5 Mpx, dálkový ovladač, WiFi, superslim design, monitorek 2" LCD, záběr objektivu 170 st.-„rybí oko“.
Já používám neinterpolované natáčení fullHD, focení 5 Mpx a vše je i tak velmi dobré.
Má bohaté příslušenství různých držáků, vodotěsné pouzdro pro potápění, dálkové ovládání a možnost propojení se smartphonem pomocí WiFi.
Pochopitelně má možnost nastavení data a času (v obraze) a není nijak rušivé. Doba natáčení při plně nabité baterii až 90 minut. Pro uložení se používá SD karta do 32 GB. Já používám běžně pouze 16 GB a „bohatě“ stačí až na 45–60 minut natáčení. Nabíjení baterie je možné jakoukoliv běžnou nabíječkou na smartphony 5V-kabelem USB micro. Pochopitelně je i dodávkou s kamerkou.
Oproti mnoha jiným, které jsou na trhu, je velkou výhodou, podle mne, jednoduché dálkové ovládání („hodinky“ na ruku), jak kamerky, tak i fota .
Cena na trhu je kolem 3000,– Kč.
Podívej se na netu, zde je nabídka i celková specifikace prodejců velmi široká.
Z mé strany zatím velká spokojenost, na dovolenou i jinak určitě dobrá.
Doporučuji k ní dokoupit mini stativ s ohebnými nožkami -„gorilku“, se kterým je možno kamerku uchytit na cokoliv v přírodě (větve, ploty, zábradlí a pod.).

Kepler

http://www.spy­elektro.cz/ka­tegorie/spionaz­ni-kamery/mikro-kamera-v-propisce/akce-na-model-leta-2016-spionazni-mikro-kamera-skryta-v-propisce-s-funkci-detekce-pohybu-v-hd-rozliseni-1280x960/
Nevím ale, jestli ta akce ještě platí…

Lumča36

Já mám třeba dobrý zkušenosti s lamaks x10, běží fakt luxusně, vůbec se nelaguje, prostě kvalitka!!! :))))) a má i stabilizaci, to je fakt luxus :3333

SilvieNo

Já myslím, že GoPro kamery jsou dobré, a nebo jak Jiří psal, Niceboy Vega 4K je podle mě taky dobrá kamerka, sama už dlouho přemýšlím, že si ji pořídím.

Rapid21

Jo přesně něco takovýho jsem myslel. Mám za to, že se tomu říká akční kamera, ale nevadí. Chci tuhle malou kameru, protože mi ten obraz příjde skoro stejný jako u velký kamery, ale tohle je o dost víc skladnější. Natáčet chci ve fullHD, ale přestavoval bych si trochu víc snímků než 60. Hlavně na slowmotion. Klidně za to dám celý rozpočet. 5Íkám si když uř něco kupuju, tak ať to stojí za to.