Klarushka

Poradíte ?

Dobrý den chtěla sem se zeptat a zarověn se poradit. Studuju a chtěla bych se odstěhovat do jineho města cca 190 km od mého dosavadného města. Tak jak to je když se budu muset zaevidovat na Úřadě Práce budu si muset změnit trvalé bydliště ? Abych se mohla zaevidovat v tom daném měste ve kterém budu bydlet.

Nejlepší odpověď
1popelka1

A jste student nebo studujete dálkově? Jako student na pracák nemusíte…

Jinak zaevidovat se musíte na příslušném UP, kde máte trvalé bydliště!

Zda se rozhodnete dojíždět na UP do původního místa bydliště nebo změníte trvalé bydliště, abyste mohla chodit na UP v novém městě, je pouze na vás.

Zdroj: zkušenost kamarádky stará jeden rok, takže snad aktuální.

Další odpovědi
lilibou

pokud studujete tak na úp nemusite..jinak se urcite musite prihlasit v miste trvaleho bydliste..ale nemusite hned zadat o jiny trvaly pobyt..zaevidujte se ve meste trvaleho bydliste a nechte se prevest do mesta kam chcete jit..staci dolozit najemni slmouvu ..

kropitko

Tak studujete,nebo se chcete hlásit na úřadu práce? Každopádně se musíte evidovat v místě svého trvalého pobytu.