paja21

Poradíte, jak získat zpět alimenty od roku 2009?

Dobrý den, chtela jsem se zeptat, co dělat, když muj tata na mě neplatí alimenty a dluží mi od roku 2009 už přes 150000 Kč. Soudy nic nedělají a jen to porad cim dal víc oddalují. Má mě i dalsi dceru, ale jí kupuje vsechno možný, ale na svoji prvorozenou dceru od malicka kasle. Takže by mě zajimalo nebo abyste mi poradili, co mám dál dělat a kam s obrátit, aby to splatil zpětně… Dekuji moc za odpovedi

Nejlepší odpověď
Alesh

Jo, jak ti to matka „zařídila“, tak to máš. A ty na něj nekašleš nebo ti jde jen o ty prachy?

Další odpovědi
jmhad

Alimenty lze získat jen za poslední 3 roky. Je ale nutné podat žalobu u příslušného soudu,nejlépe u toho, který o alimentech rozhodl. Ale není rozhodující,oni si to musí mezi sebou přeposlat. Je také možné se obrátit na státní zastupitelství .Pokud není plnoletost je nutný podpis zák.zástupce. Je též možné se obrátit na sociálku s žádostí o pomoc v řešení této situace.

sesednizkola

Vzniklou situaci konzultujte se svym pravnim zastupcem.

tforro

Jestli soud už vydal nějaké rozhodnutí, že má platit, tak s tím se dá jít za exekutorem. Pokud rozhodnutí není, tak jedině se poptávat na soudě na čem to visí. Pokud ještě studuješ, tak má na tebe stále vyživovací povinnost a v tomto případě choď stále na policii, protože zanedbává svou vyživovací povinnost a za to může a taky bude trestaný.