Avatar uživatele
Neonka

Poradil by mi, prosím, někdo, jak odnaučit koně některým zlozvykům ?

Konkrétně by mě zajímalo, zda je možné odnaučit koně bránit se kousáním a kopáním vždy, když je sedlán ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 4848 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já jsem svému pouštěl – když byl vzpurný – Měsíční sonátu od Beethovena. Ohromně jej to uklidnilo.
Ale je to individuální,není kůň,jako kůň.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

Většinou, když se kůň brání při sedlání, něco mu vadí, lépe řečeno může mu vadit bolest, která následuje po osedlání nevhodným sedlem. Může být i lechtivý. Musíte tuto možnost po poradě s někým zkušeným vyloučit.
Další možnost je, že koně sedlání sice nebolí, ale může mít z minulosti špatné zážitky, bití při sedlání apod.
Vůbec nic o Vašem koni ani o Vašem přístupu k němu /nepřátelský nebo naopak příliš submisivní/ nevím, takže těžko radit takhle na dálku.
Samozřejmě je tu i možnost, že se jedná o nevychovaného koně, který si z Vás dělá „srandu“, pak je potřeba upevnit si Vaše postavení ve vztahu.
Dnes se už ví poměrně dost o přirozené komunikaci s koňmi a na naprostou většinu z nich funguje. Pořádají se různé semináře, kam můžete přijet přímo s Vaším problémovým koněm a ukáží Vám, jak s ním, správně komunikovat a pracovat. Stojí to samozřejmě nějakou tu kačku.
Dají se sehnat i instrukrážní videa, u nás např. od Honzy Bláhy. Ale nevím, jaké máte s koňmi zkušenosti, takže nemohu říct, jestli by pouhé video bylo pro Vás to pravé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek