Neonka

Poradil by mi, prosím, někdo, jak odnaučit koně některým zlozvykům ?

Konkrétně by mě zajímalo, zda je možné odnaučit koně bránit se kousáním a kopáním vždy, když je sedlán ?

Nejlepší odpověď
anonym

Já jsem svému pouštěl – když byl vzpurný – Měsíční sonátu od Beethovena. Ohromně jej to uklidnilo.
Ale je to individuální,není kůň,jako kůň.

Další odpovědi
kapka

Většinou, když se kůň brání při sedlání, něco mu vadí, lépe řečeno může mu vadit bolest, která následuje po osedlání nevhodným sedlem. Může být i lechtivý. Musíte tuto možnost po poradě s někým zkušeným vyloučit.
Další možnost je, že koně sedlání sice nebolí, ale může mít z minulosti špatné zážitky, bití při sedlání apod.
Vůbec nic o Vašem koni ani o Vašem přístupu k němu /nepřátelský nebo naopak příliš submisivní/ nevím, takže těžko radit takhle na dálku.
Samozřejmě je tu i možnost, že se jedná o nevychovaného koně, který si z Vás dělá „srandu“, pak je potřeba upevnit si Vaše postavení ve vztahu.
Dnes se už ví poměrně dost o přirozené komunikaci s koňmi a na naprostou většinu z nich funguje. Pořádají se různé semináře, kam můžete přijet přímo s Vaším problémovým koněm a ukáží Vám, jak s ním, správně komunikovat a pracovat. Stojí to samozřejmě nějakou tu kačku.
Dají se sehnat i instrukrážní videa, u nás např. od Honzy Bláhy. Ale nevím, jaké máte s koňmi zkušenosti, takže nemohu říct, jestli by pouhé video bylo pro Vás to pravé.