Majklik123

Poradil by mi někdo s obviněním z loupežného přepadení?

Zdravím, vás mám na vás prosbu, tak před měsícem se mi odehrál incident, kdy mi jeden klučina dlužil dost peněz a pořád se s toho vykrucoval, vyvrcholilo to až k tomu, že sem za ním jel do parku v Plzni, kde sem ho potkal, peníze neměl a byl na mě arogantní a chtěl volat PČR… Tak jsme se trochu pohádali a on do mě strčil, tak sem se bránil a dal sem mu ránu má obličej, byl tam ještě s kamarádem a toho se zeptal „máš to u sebe“? Tak sem se ho zeptal co, a on vytáhl nůž a chtěl ho dát tomu klukovi, co mi dluží peníze, ale já mu ho vytrhl a dal si ho do kapsy… Rozbil sem mu sice mobil, to ano… Ale včera si pro mě přijela kriminálka až do práce… S tím, že na mě je podáno trestné oznámení za „loupežné přepadení“, prý sem mu údajně držel nůž pod krkem a okradl ho o telefon…
Fakt je ale takový, že z toho nic takového nebylo a ten klučina, co tam byl s tím, co dostal, tak vlastně u výpovědi lhal veřejnému činiteli a řekl, že s nožem už jsem přišel a že je můj… Bojím se teď, co bude, protože ty kluci z toho nic nemají… Svedci a kamery jsou a já jim řekl vše… Nevím, co mám dělat, proto jsem se obrátil sem pro pomoc či radu, mockrát vám děkuji… Michal

Nejlepší odpověď
Pepa25

Obvinění z loupežného přepadení není úplně sranda (na rozdíl od krádeže, tam ví každý nepřízpůsobivý, že pokud neudělá velkou škodu, tak na něj moc pák není). V momentě, kdy tam je násilí nebo pohrůžka násilí, tak je to trestáno podstatně víc.
Obávám se, že my tady moc neporadíme. Od toho jsou advokáti. Ano, stojí to peníze, ale už jedna konzultace s advokátem před výslechem na policii (za 1–2 tisíce) dá človekovi úplně jiný pohled: uklidní ho, bude vědět, jak to bude probíhat, co musí říkat, co nemusí, jak to bude dál postupovat. Takže pokud máte tu možnost, najděte si v seznamu advokátů někoho ve vašem městě, kdo dělá trestní právo.

Zdroj: https://vyhle­davac.cak.cz/

Další odpovědi
Drap

Pokud máš svědky na to jak to bylo a ještě kamerový záznam a pokud je vše jak jsi napsal, tak se neni čeho obávat.