Stingo

Poradil by mi někdo klec nebo terárium na osmáky degu?

Nejlepší odpověď
briketka10

Čím větší, tím lepší, přesné číslo vám ale neřeknu,na nějaké stránce o osmácích jsem četla, že by klec měla být velká 100 × 60 × 60 cm a někteří chovatelé mají osmáky v obrovských 5-patrových volierách. Osmáci jsou tam určitě šťastní, ale to můžou být i v daleko menší kleci, když je budete často pouštět proběhnout. Naše klec má asi 40 × 60 × 60 cm a to není až tak malá, viděla jsem osmáky u jiných lidí i v menších klecích a přesto vypadali spokojeně, protože je ti lidi pouštěli ven běhat po chodbě. Příčky klece by od sebe měly být vzdálené maximálně 2 cm, pokud chcete mít mláďata.
z článku :
http://osmak.box­.cz/bydl.htm
Doplňuji:
ale moje sestra jednoho měla a
hned ho vyměnila za morčátko,
protože ten osmák moc skákal
po celém bytě a schazoval vše
co mu přišlo do cesty kytky no
prostě všechno, když přišla z
práce měla byt vzhůru nohama :))

Další odpovědi
Questman

Žádnou a taky žádné osmáky!
My jsme si nedávno pořídili dva a je to hrozný. Ten hluk co dělají, to se nedá vydržet. A jsou to mršky čiperný, dokážou v těch kolech běhat i hodiny v kuse a hlavně v noci to člověk vážně ocení.
Nebýt to na rodičích ale na mě, tak letěj i s klecí na zahradu.

Pokud můžu radit, kup si třeba morčata, nějakého plaza nebo v nejlepším případě kočku :3

Helena114

Hlavně hodně vysokou. ;)