najdem

poradí někdo ,jak odstranit ze dna pánve přípálený zatvrdlý tuk ?

Pánev je titanové a používá se na plynovém sporáku

Odpovědi
zzzzz

Pokud se myje ručně, tak časem zajde, ale myčka ji většinou umyje úplně dočista. Mamka nemá myčku, a také ji zachází pánve i pečící skla, sem tam ji to dám do myčky u mě, a vezu ji to jako nové.

pusinka50

Nalej vařící vodu a trochu jaru a přiveď k varu a nech to „odvařit“ na sporáku cca 10 minut. Jen dávej pozor, aby ti to nevykypělo ven z pánve, chce to ztlumit plamen

horke-kakao

hm, mě na to nic nepomohlo, pokud z toho ještě chceš jíst/vařit… jedině drbat kartáčkem a nechat xy dní máčet ve vodě… po 2 týdnech to tak nějak sleze

johana 56

Dvě až tři polévkové lžíce octa a jednu lžící Sody bikarbony zalít půl litrem vroucí vody,jednu až dvě hodiny nechat odstát.Potom povařit cca deset minut,,mírně protože pění.Okamžitě po odstavení pánev vytřít papírovou kuchyňskou utěrkou.

tazatelka

Potvrzuji jedlou sodu! ale bez vody i octa, pánev opatrně malinko nahřát a zasypat klidně celým práškem do pečiva, a nechat trochu probublat.
Postup se dá opakovat libovolně. .