slevin

Poradí někdo jaký telefon?

nejaky starsi dotykovy mobil do 1200,–kc?

Nejlepší odpověď
anonym

nejde ani tak o to že starší telefon by neměl být schopen fungovat dalších pár let, problém je dnes spíš v tom že velmi rychle zastarává výkonostně. On prostě po pár letech už nestačí velikostí ram a výkonem cpu na provoz dnešních aplikací takže když koupíš takový starší střep třeba s 512MB ram, bude jeho poušívání jednoduše za trest. On sice fungovat bude, ale přesně tak jak byste očekávali že bude fungovat telefon jehož celou operační pamět zaplní jedna jediná aplikace a souběžný provoz dalších včetně těch systémových bude téměř nemožný. Zrovna tak je problém ve verzi operačního systému, na starém mobilu se můžeš klidně setkat i se staršími verzemi než Android 4.4 a tam už prostě vůbec nespustíš většinu aplikací dnes na Google Play dostupných, výrobci softwaru prostě přestávají podporovat starší verze operačního systému, a konec podpory tady neznamená to že to může a nemusí fungovat ale to že takovou aplikaci v katalogu google play už vůbec nenajdeš a nebudeš ji moci instalovat.

domnívám se že je mnohem rozumější vzít nějaký levnější ale aktuální telefon s androidem 8.1 či novějším, například Xiaomi Redmi 6A se 2 GB RAM (což je takové rozumné minimum) za cenu 2200,– (není to zas o tolik dražší) i s dvouletou zárukuou než se babrat s bazarovkami. Viz heureka.cz nebo zbozi.cz kde se takové dají sehnat nejlevněji …

Další odpovědi
elkon

Starší telefon si nekupuj, dnes telefony moc nevydrží, takže se může stát, že ti pak brzy klekne. Telefony se dělají tak, aby spotřebitel byl nucen brzy po záruce koupit další.

aliendrone

Záleží na tom, CO od něj očekáváš. Kupovat starší mobil má podle mne smysl pouze, pokud jde o první modely z devadesátých let (ne proto, že něco umí, ale že toho SPOUSTU NEUMÍ)!

Jistě se najdou takoví, kteří ti budou tvrdit, že stačí vyměnit baterku a telefon pošlape jako nový (typicky jsou tam nějaká „kurvítka“, která počítají nabíjecí cykly baterie a pak ti běží pomaleji až k neúnosnosti > snaha tě přimět k zakoupení nového modelu). Vyměníš baterku a ejhle – mobil „jede jako drak“ – pochopitelně v rámci svých tech. specifikací, z jednojádra s 512 RAM NEUDĚLÁŠ osmijádro se 3GB, ovšem na „běžné volání“ to zajisté bude dostačující! :)

Jenže fakt je, že v dnešní době mobily zastarávají jak morálně, tak i fyzicky takovou rychlostí, že nákup použitého zboží se nevyplatí! Jak ti již napsali ostatní, platí, že u mobilů je zdaleka nejvíc propracována technika „plánovaného zastarávání“ – jsou stavěny tak, aby prostě NEVYDRŽELY a servis/údržba se NEVYPLATILY!

Tudíž je jedno, KTERÝ model/značku si vybereš, riziko, že si něco koupíš za 1200Kč a ono to vzápětí začně blbnout a „oprava“ přijde na 2000/4000 Kč je prostě NEÚNOSNÉ, potenciální zisk (úspora na pořizovacích nákladech) oproti rizikům je z hlediska výhodnosti něco podobného, jako „mikropůjčka“ (takové ty s RPSN 1000%). Je to „jen“ otázka štěstí – můžeš pořídit „dobrý kousek“, který ještě poslouží, ale ta šance je HODNĚ MALÁ. Sviněkologové jásají a poutají se řetězy (rozbíjí vozovku) před Temelínem! :D :D :D

Raději nový s 2letou zárukou, dokonce mi v tomto případě přijde výhodnější laciný nákup s úvazkem na 2 roky [u levným modelů, ty špičkové se nevyplatí NIKDY], než riskovat výše zmíněné problémy. Záleží na podmínkách, každopádně s ohledem na výše napsané ti fundovaně (abys pak „náhodou nelitoval“) neporadí NIKDO!