Avatar uživatele
jana62

Poradí mi někdo věcně?

Dobrý den, můj dotaz se týká rozvodu manželství s cizincem,manžel nemá trvalý pobyt,já nájemní smlouvu na obecní byt,manžel odešel z bytu odstěhoval si i veškeré věci,nyní protahuje rozvodové řízení ,komu zůstane byt ,když město tvrdí že i s přechodným pobytem v čr má v bytě nárok na užívací právo.Mám nájemní byt 5let před snatkem,nikdo mi neumí odpovědět.Děkuji za radu co a jak dál
Doplňuji:
Posílala jsem i místopřísežné prohlášení o odstěhování manž.z bytu,nemá zde nic u mě ,vypáčil zámky i bezpečnostní,ře­šila vše policie ,já jsem ta zlá podle nich ,že mu upírám společný nájem bytu,nebot drahý se odstěhoval a začal tvrdit opak,město zamítlo prohlášení s tím at se odhlásí on sám a ne já jeho.Proč mám jít na matriku? to je jiný odbor nebo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4108 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Zrišit mu přechodná pobyt v bytě a jeho přechodný pobyt nahlásit na obecní úřad. Žádost a i další informace získáš na nejbližší matrice. Byt zůstane tomu, na koho je nájemní smlouva. Pokud je na vás oba, tak tam může být i problém s přepsáním bydliště

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Dojděte na obecní úřad přímo za vedoucí, která má na starosti trvalé bydliště, řekněte, že Vám manžel fyzicky vyhrožoval, že se ho bojíte a že se bojíte o svůj život a požádejte písemně o manželovo přehlášení trvalého bydliště na Obecní úřad. Napište u nich místopřísežné prohlášení, že manžel u Vás nemá už žádné své osobní věci. Obecní úřad má 30 dní na vyřízení žádosti, poté manžela přihlásí na svou adresu a manželovi tak zanikne nárok na užívací právo v bytě. Tak jsem to udělala a tak se také stalo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek