jana62

Poradí mi někdo věcně?

Dobrý den, můj dotaz se týká rozvodu manželství s cizincem,manžel nemá trvalý pobyt,já nájemní smlouvu na obecní byt,manžel odešel z bytu odstěhoval si i veškeré věci,nyní protahuje rozvodové řízení ,komu zůstane byt ,když město tvrdí že i s přechodným pobytem v čr má v bytě nárok na užívací právo.Mám nájemní byt 5let před snatkem,nikdo mi neumí odpovědět.Děkuji za radu co a jak dál
Doplňuji:
Posílala jsem i místopřísežné prohlášení o odstěhování manž.z bytu,nemá zde nic u mě ,vypáčil zámky i bezpečnostní,ře­šila vše policie ,já jsem ta zlá podle nich ,že mu upírám společný nájem bytu,nebot drahý se odstěhoval a začal tvrdit opak,město zamítlo prohlášení s tím at se odhlásí on sám a ne já jeho.Proč mám jít na matriku? to je jiný odbor nebo?

Nejlepší odpověď
Drap

Zrišit mu přechodná pobyt v bytě a jeho přechodný pobyt nahlásit na obecní úřad. Žádost a i další informace získáš na nejbližší matrice. Byt zůstane tomu, na koho je nájemní smlouva. Pokud je na vás oba, tak tam může být i problém s přepsáním bydliště

Další odpovědi
pusinka50

Dojděte na obecní úřad přímo za vedoucí, která má na starosti trvalé bydliště, řekněte, že Vám manžel fyzicky vyhrožoval, že se ho bojíte a že se bojíte o svůj život a požádejte písemně o manželovo přehlášení trvalého bydliště na Obecní úřad. Napište u nich místopřísežné prohlášení, že manžel u Vás nemá už žádné své osobní věci. Obecní úřad má 30 dní na vyřízení žádosti, poté manžela přihlásí na svou adresu a manželovi tak zanikne nárok na užívací právo v bytě. Tak jsem to udělala a tak se také stalo.