Plzenppp

Poradí mi někdo rozpis na „německé hromádky“ nebo jej pošle?

Původně… ba Nemecké hromadky ?

Odpovědi
marci1

Tak to ti zřejmě nikdo nesvěří. 🙂
Pro ty, kteří nevědí, co to je:
„Hromádka je to, když se sejde banda Němců a domluví se, že v danou hodinu vyhodí na stejný místo desítky věcí, který už nepotřebujou a nechtějí a proto si Češi shání seznam těchto hromádek, aby sem pak přijeli a prali se o to kdo si toho nahrabe víc…
Nemusím ani připomínat, že je dobré se na takové hromádky dobře vyzbrojit, jediné co se tady nesmí je kopání do rozkroku…
Doporučuju vzít si oštěp, aby si mohl případnýho konkurenta sejmout už na dálku…“ 🙂
https://webtrh­.cz/1142-hromadky-nemecku

ivzez

Žádný „rozpis na německé hromádky“ neexistuje.

Měla by to být obdoba našeho svozu větších nepotřebných věcí.
Např. v Praze si to zajišťuje každá městská část sama. Na různá místa
po celém obvodu se přistavují na určitou dobu velkoobjemové kontejnery,
do kterých mohou občané okdládat nepotřebné věci.
Radnice potom zajistí jejich odvoz a likvidaci.

V Německu to připomíná někdejší „železné neděle“.
Lidé v určitých termínech vynášejí věci před své domy
a města/obce zařídí odvoz.

Tzn., že to bude chtít si vytipovat některá
města/obce a sledovat web radnice.

Pozor na to, že co u nás lidé takto odloží, patří státu.
Pokud by z toho někdo něco vzal, šlo by o krádež.
Předpokládám, že v Německu to bude podobné → pokud by si
takto někdo chtěl něco „opatřit“, může se dostat do problémů.

Drap

Vůbec netuším co je " ba Nemecka hromádka.