vera12

poradí mi někdo jestli se da ještě studovat druhe učiliště?

vzdělání
Doplňuji:
bylo myšleno tak že syn dal žádost o ukončení na středni škole v 1 ročníku jestli může od září nastoupit na jinou střední školu.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Teoreticky jo, ale nemůžeš sedět ve dvou lavicích najednou 🙂

Další odpovědi
WeeBear

Pokud otázku chápu (nejsem si tím zcela jista), tak jsem před pár měsíci řešila něco podobného. Pokud ti jde o studium dvou učilišť naráz, není problém, akorát logicky nemůžeš obě studovat formou denního studia. Buď obě dálkově, pokud by ti to časově vycházelo, popř. jedno na denní, druhé na dálkové (distanční, kombinované,..) studium.

Pokud je otázka myšlena tak, že už jsi ukončila studium na jednom učilišti závěrečnou zkouškou, tak to také lze. A dokonce tam nebudeš trávit tolik času, budeš docházet pouze na nové, povětšinou odborné předměty a praxi.

WeeBear

K doplnění – i tak to lze. Ale bude muset udělat případně přijímací zkoušky a opatřit si přihlášku ke studiu (při přestupech aj. se většinou opatřují na magistrátu města).