darlin

Poradí mi někdo jak prosím postupovat s odkvetlou orchideii

Měl by někdo vlastní zkušenosti?
Doplňuji:
zvadnuty květ sřihat, či nechat bez zásahu člověka

Nejlepší odpověď
beer

Nic nestříhej, nech to tak. U některých druhů květní stvol nezaschne a na něm se časem tvoří další květy. U jiných se „zhroutí“ nebo zaschne sám.
Dej do Googla název tvé květiny, k tomu napiš „pěstování“ a přečteš si vše podstatné..
Zkušenost

Další odpovědi
hanulka11

pokud květy opadají a zůstane stvol ,nech ho nic nestříhej , až zaschne a začne se tvořit nový tak teprve odstřihni ten suchý

kablik

pokud ti jde o orchydej Phalaenopsis-Můrovec, najdeš spoustu diskusí o pěstování na netu stačí hledat a prostudovat,mě to taky pomohlo, orchydeje prospívají a opětovně kvetou,květy vydrží minimálně 3měsíce, stačí jen správně postupovat při pěstování, a chce to trochu zahrádkářských znalosí, mnoho zdaru…