Poradí mi někdo?

Synovi byl mimo jiné odcizen telefon této značkyhttp://www­.nokia.cz/pro­dukty/telefony/no­kia-x6–16-gb/specifikace#Na­vigation,v něk­terých je prý něco,podle čeho by bylo možné po domluvě s operátorem vyhledat,kde se nachází.Má tohle i ten jeho bývalý MT?Jak se jmenuje ta služba,nebo jak se to nazývá?Děkuji

Nejlepší odpověď
baghira

IMEI (International Mobile Equipment Identity) – takové dlouhatananáánské číslo (asi 15místné) na krabici nebo dodacím listu. Podle něho se dá ukradený telefon po domluvě s operátorem nebo policií vyhledat, případně na dálku zablokovat. Mají to všechny telefony, dá se taky většinou zjistit vyťukáním kódu *#06# (ale to vám u ukradeného nepomůže, takže jen ta krabice nebo dodák).

Další odpovědi
DDarent

Já mam v mobilu zabudovaný program, který ho najde kdekoli na světě za pomoci jakého koli mobilu, který má AGPS a operační systém. Ovšem můj je Samsung, a s Nokií to je problematyčtěj­ší.....