Otazník123

Pořádají se ještě zalesňovací akce pro veřejnost?

Pořádají se ještě v dnešní době akce pro dobrovolníky na kterých se sází stromy? Z vyprávění svých rodičů vím že se dříve podobných akcí zúčastňovaly jak školy tak i jednotliví dobrovolníci, samozřejmě to dělali zadarmo. Pořádá se ještě dnes něco podobného?

Odpovědi
Kepler

Já myslím, že ano. Nesázeli kdysi jen školáci, ale taky zaměstnanci firem – dobrovolně povinně. Třeba kdysi z větší části uschnul stromový porost hřebenu Pusteven směrem na Radhošť – pozdrav kyselých srážek od severočeských elektráren. Tak jsem sázel jak o dušu. Dnes se sází i tam: http://www.sdhhlu­bokydul.estran­ky.cz/clanky/ak­ce/brigada--na-sazeni-stromku.html

Klaproth

Zda se stále pořádají netuším. Jako učni jsme v roce 1975 „dobrovolně“ zalesňovali jednu stráň u Prahy. Za 4 roky se stromky vyhrnuly buldozerem a začalo se tam stavět sídliště Stodůlky. Od té doby dobrovolně nezalesňuji.