Lurius

Poprvé péču a použil jsem místo 8g sušeného droždí, 8g čerstvého, je to problém?

Dnes poprvé v životě dělám těsto (na pizzu), ale místo sušeného droždí jsem použil stejné množství čerstvého, je to velký problém?

Nejlepší odpověď
da ny

Ano, je. 8g čerstvého droždí je málo.
Kostka mívá i 42g.
U pizzy se dává na půl kg mouky kolem 25g čerstvého droždí.
8g sušeného droždí je poměrně mnoho (na velké množství mouky).
Když je málo droždí, těsto nevzejde. Když je ho moc (/u sušenéh), také ne.

Další odpovědi
Kepler

Čerstvého droždí se asi mělo použít více, obsahuje nějakou tu vodu. K sušenému droždí mám nedůvěru, ale v případě toho čerstvého dávám vždy celou kostku 42 g. Záleží taky na množství těsta a mělo by to kynout někde v teple.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.