Avatar uživatele
anetadela1

Popraskaná vajíčka při vaření

Ahoj, prosím vás, taky vám praskají vajíčka při vaření? Normálně by mi to ani nevadilo, ale když je chceme na Velikonoce obarvit, tak to nevypadá hezky. Moje maminka je vždycky propichovala, ale stejně to nepomohlo. Teď jsem uvařila 20 vajec a minimálně 10 jich je prasklých. Máte nějaký fígl, aby se to nestávalo? Díky moc :)
Doplňuji:
Ahááá, tak to jsem nevěděla. Já je vždycky dám rozvnou z lednice. Tak díky :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, elektrikář před 5135 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

nevím jestli je to tím,ale já je položím na polévkovou lžíci a pomalu je vkládám do vařící osolené vody,no a taky nepraskají.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucimia

Neměla být ledová z lednice. Doporčučuji na hodinku vyndat z lednice, pak propíchnout… mně nepopraskají skoro nikdy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

..a taky by mělo pomoci přidání octa do vody, ve které budeme vajíčka vařit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zlatomuska

ahojky, já pridávám do vody sůl. A nepraskají:o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Aby mi vajíčka během vaření nepopraskali tak vždy dávám do vody trochu soli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Vajíčka můžou být z lednice ale musí se dát do stejně ledové vody (stačí jí nechat pořádně odpustit),a nechat pomalu ohřívat k varu,a k tomu dávám také 1 vrchovatou lžičku soli.Od té doby co to takto dělám,tak mi zatím neprasklo žádné.Ocet jsem nezkoušela.A když jsem je dala do vařící vody,i když jsem je měla z lednice,tak mi praskly vždycky,asi záleží na zkušenosti a opatrnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

DÁVÁM JE DO STUDENÉ VODY A POMALU! ZAHŘÍVÁM-NEVAŘIT PRUDKÝM VAREM-V TOM PŘÍPADĚ NEZÁLEŽÍ,JESTLI JSOU PRÁVĚ VYTAŽENÁ Z LEDNICE

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já souhlasím s Lucimiou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Midoc

Když vajíčka praskají i před vařením. Mají tenkou skořápku. Slepice mají nedostatek minerálů a vitamínů. Pomůžou jim i sušené kopřivy. Podávat jim zpětně drcené vlastní skořápky.
Koupit jim vitamíny a minerály pro slepice v obchodě.

před 1334 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anetadela1

Téda, fakt moc díky. Musím si to někam všechno napsat, jinak bych sem za rok psala znova :D

před 5135 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek