Avatar uživatele
jendysek

Doshánu-li během studia 26 let věku, musím platit nějaké poplatky?

Poplatky za další studium na VŠ

Zdravím, je mi 25 let a letos na jaře jsem ukončil magisterské studium na ČVUT a rozhodl jsem, že si po 2. udělám bakalářske studium na jiné škole, proto bych se vás chtěl zeptat jestli se po mých 26 let musí platit nějaký další poplatek. Kromě zdravotního pojištění, který kdybych neplatil, tak by mi hrozila exekuce?
Díky, za radu.

Zajímavá 0 před 1291 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Schluker

Clovek, ktery ziskal dva VS tituly by mel byt schopny podivat se na stranky skoly nebo kontaktovat studijni oddeleni. Pokud nebudete platit poplatky, stane se z vas dluznik a exekuce samozrejme hrozi. Mimo to take nejspis dojde k vylouceni ze studia.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Tak určitě přijdeš o možnost kupovat si studentskou lítačku. A co se týče platby za studium, tak to bývalo tak, že jsi měl možnost 1 rok navíc zadarmo, další roky se již platili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Cca 3 sekundy googlování:

Zdroj: https://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/informace-pro-uchazece-starsi-26-let

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Ze zákona o VŠ má každý jedinecnárok vystudovat jednu školu „zdarma“. Pokud už máš Ing / mgr a chceš si udělat další bc, tak budeš platit školné (i na státní škole). V případě denního studia to obvykle dělá několik desítek tisíc za semestr (liší se škola od školy, obor od oboru, kontaktuj studijné dané školy a budeš vědět přesně). V případě dálkového /distančního studia to bývá tisícovka /dvě za rok (kamarádka měla ing, šla studovat na druhý ing. a platila dva tisíce na rok). Pak si musíš platit alespoň zdravotní pojištění, to se dá vyřešit tak, že při škole budeš pracovat na částešný úvazek a dovody bude za tebe platit zaměstnavatel.

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Lucijej: Kdes přišla k těmto informacím? Pokud se dobře pamatuju, tak kdokoli může vystudovat kolik veřejných škol chce a vše „zdarma“. Podmínkou je aby studia nenatahoval. Tj typicky získal titul Ing do 6 let od zápisu na první VŠ, nebo do 6 let od získání posledního titulu na jiném oboru/směru. Pokud někdo studuje 6 let silnoproud (a získá titul Ing), dalších 6 let architekturu (a opět dokončí s titulem), klidně může jít dál studovat na lékaře a stále „zadarmo“.

před 1290 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce