Avatar uživatele
Dáda

Poplatky u lékaře

vybírá lékař poplatek 30Kč za vystavení receptu na antikoncepci, aniž by mě gynekolog vyšetřil?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5257 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Stěžujte si na své zdravotní pojišťovně. Poplatek neboli regulační poplatek se vybírá jen za vyšetření, ošetření lékařem. Pokud vám zraněnou nohu převáže sestra, poplatek se neplatí. Pokud vám lékař napíše recept, jedná se jen o administrativní úkon a poplartek se neplatí. Když se vrátím k té noze, pokud vám jen doktor koukne na tu odvázanou nohu a sestra ji převáže novým obvazem, už šlo o vyšetření, přestože se jen podíval a poplatek platíte.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
LuciJe

Neměl by. Stejně tak byste neměla platit v lékárně, pokud cenu antikoncepce hradíte celou sama.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
eva

právě minulý týden jsem si byla předepsat antikoncepci bez prohlídky lékaře a poplatek za recept jsem platila 30 kč.V lékárně jsem pak už platila jen za léky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Správně by jste platit poplatek neměla,ani kdyby Vám sestra píchla injekci,stěžujte si na pojišťovně,přeci Vás u lékaře nebudou obírat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
rosa

Za vystavení receptu se nemá platit. Ono to však záleží na lékaři, který si o to vyloženě řekne a teď – jak se má člověk zachovat? Raději strčí tu 30ti korunu a letí pryč.

před 4776 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek