Avatar uživatele
sofi

Poplatek u lékaře

Dobrý den, chtěla bych se optat, zda se musí platit poplatek u lékaře při první kontrole, když jsem zaplatila 30,– při stanovení diagnozy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5145 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Obecně platí, že poplatek se hradí při každé návštěvě lékaře…

Já jsem osobně zažil případ, kdy jsem při 1.kontrole (nějaký drobný chirurgický zákrok v obličeji) neplatil, protože lékař se na mě JEN podíval. A můj dotaz proč neplatím mi sdělil, že existuje pojem ´minimální výkon lékaře´, který se uplatňuje zejména pokud pacienta lékař kontroluje jen vizuálně a je to jen pár vteřin…

Ale mám zkušenosti, že identický ´zákrok´ si jiný lékař (dle sdělení mého známého) nechal zaplatit.

No a pak se v tom vyznej ! ? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Marky71

Obvykle se platí, jen pokud lékař je hodně vstřícný, příp. známý, který má možnost zadat kontrolu do počítače pod kódem, pro který se poplatek neplatí

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Poplatek je lékař povinen vybrat ( sice nevím jestli to někdo kontroluje) při každém výkonu. Platí se i tehdy pokud lékař změří pouze tlak nebo tep.
Neplatí se pokud jde jenom o ústní kontakt nebo vystavení receptu. Dále se neplatí za vyšetření RTG,CT a pod. nebo za laboratorní odběr.Při vystavení jiného
dokladu se sice regulační poplatek neplatí, ale platí se zase za vystavení toho dokladu podle příslušného sazebníku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Ano, mosoj má pravdu!
Ještě k tomu dodám, že pokud výkon provede jen sestra (injekce, převaz), aniž by doktor zkontroloval (myslím ten převaz), poplatek se nevybírá.
Takže při stanovení diagnozy jste byla vyšetřena a tudíž zaplatila poplatek. Při kontrole vás zřejmě lékař vyšetřil jestli nemoc ustupuje a doplnil další postup léčby a tudíž opět poplatek zaplatíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

souhlas s kolegy je to o lidech a přístupu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek