sofi

Poplatek u lékaře

Dobrý den, chtěla bych se optat, zda se musí platit poplatek u lékaře při první kontrole, když jsem zaplatila 30,– při stanovení diagnozy.

Nejlepší odpověď
standa

Obecně platí, že poplatek se hradí při každé návštěvě lékaře…

Já jsem osobně zažil případ, kdy jsem při 1.kontrole (nějaký drobný chirurgický zákrok v obličeji) neplatil, protože lékař se na mě JEN podíval. A můj dotaz proč neplatím mi sdělil, že existuje pojem ´minimální výkon lékaře´, který se uplatňuje zejména pokud pacienta lékař kontroluje jen vizuálně a je to jen pár vteřin…

Ale mám zkušenosti, že identický ´zákrok´ si jiný lékař (dle sdělení mého známého) nechal zaplatit.

No a pak se v tom vyznej ! ? 🙂

Další odpovědi
Marky71

Obvykle se platí, jen pokud lékař je hodně vstřícný, příp. známý, který má možnost zadat kontrolu do počítače pod kódem, pro který se poplatek neplatí

mosoj

Poplatek je lékař povinen vybrat ( sice nevím jestli to někdo kontroluje) při každém výkonu. Platí se i tehdy pokud lékař změří pouze tlak nebo tep.
Neplatí se pokud jde jenom o ústní kontakt nebo vystavení receptu. Dále se neplatí za vyšetření RTG,CT a pod. nebo za laboratorní odběr.Při vystavení jiného
dokladu se sice regulační poplatek neplatí, ale platí se zase za vystavení toho dokladu podle příslušného sazebníku.

Miroslavst

Ano, mosoj má pravdu!
Ještě k tomu dodám, že pokud výkon provede jen sestra (injekce, převaz), aniž by doktor zkontroloval (myslím ten převaz), poplatek se nevybírá.
Takže při stanovení diagnozy jste byla vyšetřena a tudíž zaplatila poplatek. Při kontrole vás zřejmě lékař vyšetřil jestli nemoc ustupuje a doplnil další postup léčby a tudíž opět poplatek zaplatíte.

cukrar

souhlas s kolegy je to o lidech a přístupu.