Tinka

Popis lebky

Jelikož mám individuální plán studia ve škole, posílají mi poznámky do sešitů spolužačky a jedna mi poslala popis lebky a tam je psáno: Lebka – týdenní otvor směřuje dolů, poměr obličejové a mozkové části ( poměr 2:3 ), bradový výběžek. Jenže si myslím že týdenní otvor neexistuje, že to nejspíš napsala špatně. Zkoušela jsem hledat po internetu ale tam jsem našla jen shodu týlní otvtor, ale nejsem si jistá zda je to opravdu týlní otvor. Budu moc ráda, jestli mi poradíte. Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Týlní otvor je správně, týdenní pak blbost ))
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fo­ramen_magnum

Další odpovědi
Funna

jo..našla jsi to správně…spolužečka u toho psaní nespíš spala .-)

anonym

Je – týdenní otvor lebka fakt nemá…
🙂
Třeba tady – cs.wikipedia.or­g/wiki/Lebka_člo­věka – se kukni.