hippeace

Popiš jednozvratnou páku

potřebuji pomoct zítra píšem z fyziky a profesor my dal pár otázek na to co jsem na čtyřletém gymnasiu neučila (přestoupila jsem na osmilete) tak jestli nevite tu paku a este POPIŠ KOLO NA HŘÍDELI prosim jednu přiměřenou větu tak do 30 slov

doufam ze toho nechci moc a Diki vsem kdo odpovi
Doplňuji:
vím jak to vypadá a funguje ale jak to popsat profesorovi? je nachylný na „profesionální“ a speciální odpovedi

Nejlepší odpověď
anonym

Vezmeš kus delšího klacku,u jednoho konce podložíš kamenem,konec vložíš pod nějaký předmět a tlakem na klacek nadzvedneš předmět menší silou! A kolo na hřídeli je jednoduchý stroj, jehož základem jsou dvě pevně spojené části (větší a menší kolo, kolo a hřídel), která se otáčejí kolem jedné osy.

Působí-li na větší kolo síla člověka nebo stroje, pak menší kolo působí větší silou na těleso (břemeno). Kolo na hřídeli je založena na principu páky – čím větší je rameno, na které síla působí, tím je tato síla menší. Oproti páce se kolo na hřídeli liší především možností otáčení o 360°.

Další odpovědi
venkovan

Popiš ji jako polévkovou lžíci kterou nabírá hustou polévku „prdelačku“ když drží lžíci na jejím konci.
Dvouzvratnou páku popiš jako polévkovou lžíci se kterou nabírá polévku „prdelačku“ tak, že lžíci drží někde uprostřed a jedním z prstů tlačí na její konec.