Pájo

Ponk a ping-pong?

Proč se pracovnímu stolu říká ponk?
Víte, z čeho to vzniklo?
Proč není ponk také pong, když např. ping-pong (stolní tenis) se tak píše? ;) Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Slova se liší původem i významem.

Pojmenování ponk pro pracovní stůl pochází z něm. Bank = lavice.

V roce 1900 si Angličan James Gibb přivezl z USA lehké, hladké celuloidové míčky a začal je používat při hře se svými přáteli. Typický zvuk míčku odrážejícího se od pálky a od stolu ho přivedl na nápad nazvat hru “ping pong”. Je s podivem, že tato pouhá změna jména (z gossima) zajistila značnou oblibu stolního tenisu.

Zdroj: http://www.qu­ido.cz/objevy/pin­gpong.htm