jjj123456789

Pomyse by si někdo v 50. letech, že na Ostravsku bude jedna z nejvyšších nezaměstnaností u nás?

Nejlepší odpověď
anonym

Ono ještě v r. 1989 při revoluci si tohle nikdo nemyslel.Podlehli jsme slibům Havla a jeho přisluhovačům­.Koministi nás varovali, jak to tady dopadne, my jim nevěřili.Už tenkrát MĚLI PRAVDU.
Pokud Tě to zajímá, najdi si na netu „Projev na který se nezapomíná“ a uvidíš jak nám Havel lhal.

Další odpovědi
Nerevarin

Lahny: Václav Havel byl nastrčená figurka, kterému se to vymklo z rukou. Dosadíme tam umělce kterého mají lidé rádi a on nám do toh onebude kecat. K pravé moci se dostali beztak bývalí komunisté a jejich kádrové rezervy a z velké části jsou u moci dodnes. To oni měli informace, notičky a kontakty, díky kterým rozkradli nebo za babku koupili a za miliony prodali co se dalo a díky tomu spousta podniků lehla a lidé přišli o práci. Svádět toto na pravdoláskaře je jeden z největších bludů, ve kterém tato společnost žije. Komandíry stáli u největších porevolučních průšvihů a afér a vy jim dnes ještě pomalu tleskáte za to že měli nějakou pravdu? Ojebali nás v padesátých letech, ojebali nás v 69 a ojebali nás v 89 a ojebávají nás dodnes, ale již v jiném kabátku. V modrém, oranžovém, nebo s plackou ANO v řiti.

setapouch

Je naprosto logicke, ze tam, kde se vyuziva docasnych zdroju, dojde po jejich vycerpani k odlivu obyvatel. A pokud je to primarni nebo jedina pracovni prilezitost, pak ti, kteri neodejdou, se stanou nezamestnanymi. Tohle je a muselo byt zrejme i driv. Takze i na toto se docela urcite myslelo.

Ze k tomu doslo drive, pred vycerpanim zdroju, to je jiny pribeh. A je hlavne o tom, ze soukromy vlastnik vyuziva ldiske zdroje efektivneji nez stat a nepotrebuje desetinasobek zamestnancu jen proto, aby byla plna zamestnanost.

Mirdas

Ne, v 50. letech se lidi báli hlavně aby se neocitli na seznamu StB a nestali se součástí zrůdných procesů.

Hlada

Možná, že pomyslel. Takové úvahy ale nemají žádný smysl. Jestliže jsme tam měli uhlí, tak bylo správné, že se tam otevřely doly, železárny a vybudovala nová města. Lidé se od nepaměti stěhují za prací, přestěhovali se tedy i na Ostravsko. Uhlí přestěhovat nelze. Otázkou spíš je, co mají dělat lidé, kteří pozbyli ochotu stěhovat se za prací a kteří mají nízkou nebo velmi speciální kvalifikaci.

anonym

Co se staráš,když si ani ještě na světě?A vůbec nechápu kde bereš tu drzost sem ještě napsat!

Drap

Nevidím do mysení lidí. Někdo třeba pomyslel

anonym

Mirdas – je jjj123456789 genetická mršina?

anonym

pro Hlada
Kolikrát si myslíš, zže se mají lidé stěhovat?Postavili si na nějakém místě svůj domek (popř.zrekonstru­ovali) a nyní ho mají prodat a jít do nejisty?A kolik si myslíš, že stají stěhování?Ono si na stěhování nevyděláš za pár let, když musíš všechno znova zařizovat nebo předělávat.
V našem okolí se vydělávalo okolo 10ti tisíc, tak se jeden z vesnice naštval, prodal dům a odstěhoval se 100km daleko.Tenkrát ho stěhování vyšlo na 50 tisíc, za peníze za barák koupil byt v paneláku.Po pěti letech firma, kam šel za prací zkrachovala a nyní je mu už přes padesát a NIKDE HO NECHTĚJÍ.
Kam se má zase stěhovat, když v naší republice není jistota, že ta firma nezkrachuje či neodstěhuje svoji firmu do jiné země?
Tohle jsou názory modrých ptáků, kteří si myslí, že je to velice jednoduché.
A kolika letech se mají lidé stěhovat?Mně je přes šedesát a mám se stěhovat za prací?

Hlada

Myslím, že se lidé mají stěhovat tolikrát, kolikrát je to potřeba, ne tvrdnout na jednom místě bez práce a svou zkostnatělost svádět na politiky. Jsem na tom stejně a ve stejném věku. Ani okrajově by mne nenapadlo vinit politiky, že se už nevyrábějí nespolehlivé sálové počítače, které zaměstnaly armády techniků.Musel jsem si zařídit své podnikání v jiném oboru. Nelpím na domku a už plánuju další stěhování a jiné podnikání, které bude pohodlnější. Stěhování za prací je normální, stejně tak, jako že se každý musí postarat o sebe bez pomoci politiků. Jen v minulém režimu nám bylo vše diktováno a lidé zpohodlněli.

Hlada

Tohle nijak nesouvisí s politikou. Žádný politik mrňavého Československa neovlivní světové ceny energií.