maikl

Pomůžu si nástupem na mateřskou místo manželky?

Zeptám se ještě trochu jinak.Manželka je v současné době na MD ve víši 7600,–Kč měsíčně.Stalo se že opet otěhotněla a při novém těhotenství by finančne spadla na 3600,–kč proto přemýšlím o možnosti nástupu na mateřskou místo ní když jsem ID jestli by nám to finančně pomohlo,že bych zůstal finamčně na 7600,–Kč.Děkuji

Odpovědi
tazatelka

Kdo má nárok n mateřskou dovolenou v roce 2012

„Matka dítěte musí uzavřít písemnou dohodu s jiným pojištěncem (otcem dítěte nebo manželem) o tom, že tato osoba přebírá dítě do péče, bude mít tato osoba nárok na výplatu dávek peněžité pomoci v mateřství. (pozn.: doba převzetí dítě do péče musí být minimálně 7 kalendářních dnů)“ – novela na rok 2012.
Jak je to ale s částkou, nevím. Jestli se její výše převede na jiného pojištěnce (na Vás), nebo ne, to by Vám přesně na sociální správě.

Mateřská je vypočítávána z příjmu toho, kdo na ni nastupuje. Takže pokud ji Vaše žena pobírá ve výši 7600, neznamená, že tahle výše se automaticky přesune na Vás, když na mateřskou nastoupíte Vy. Ale nevím, jak je to, když jste ID