zjentek

Pomůžete určit, co je to za broučka?

Popis broučka – vyskytuje se na papíru.
Velikost – ani ne půl mm.
Pod lupou je patrná hlavička a tělíčko, ovšem krk a nožky žádný, ta to by už bylo potřeba mikroskop.
Určitě už se s tím někdo setkal – na archu papíru máte nepatrné smítko, které znenadání po povrchu prchá.
A nemusí to být nutně arch, může se to hejbat i v libovolný papírový krabičce, třeba od potravin (čaj), ubrouscích, atd.
Doufám, že popis je vyčerpávající. Dík!

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě některá z písivek. Zřejmě pisivka knižní