JájsemRaibek

Pomůžete se zabezpečením účtu? Jak se chránit proti nekalým praktikám na webu?

Dnes v noci mi přišel email, že někdo zná mé heslo. Email je odeslán z google. Kašlu na to, na nic neklikám, ale zajímalo by mě, zda se jedná o podvod nebo ne.
Na obrázku je vidět email s varováním a v druhé části obrázku je vidět stav kontroly zabezpečení, kdy je vše v pořádku.
Takže co? Je to podvod nebo není?
Připojuji ctrlv obrázek mejlu, to zabezpečení od google není důležité, protože tam je vše ok.
https://ctrlv­.cz/bBns

Nejlepší odpověď
Dochy

!. Téměř jistě (99.8%) je to podfuk. Správně, hlavně na nic z toho mejlu neklikej.
2. Pokud ale chceš abychom se přesvědčili a poskytneš obrázek, tak to musíš udělat tak, aby se to dalo přečíst. Doporučuju např. službu ctrlv.cz
Zde přiložený obrázek je tak zmenšený, že s tím nic neuděláme.
3. Jak se chránit proti podvodným praktikám? Myslet ☹ Zrovna dneska jsem se zkoušel ptát u policie, jestli podvodné maily řeší a… mno… že si mám dávat bacha, že na tyto maily upozorňují na besedách a pokud bych někde opravdu nalítnul, tak to mám řešit na nejbližší služebně..... (kde to tedy zřejmě odborně založí do spisu… a tím to nejspíš skončí, protože maj důležitější věci na práci a stejně by nevěděli co s tím… to už je samozřejmě jen můj osobní názor)

Další odpovědi
led

Takéto oznámenie prichádza aj vtedy, ak sa prihlásite do svojej pošty na mieste, ktoré google nemá uložené v pamäti, ako jedna z vašich prihlasovacích lokalít.
Pokiaľ ste si istý, že to ste sa prihlásili vy, údaje na ozname súhlasia s časom a miestom vášho prihlásenia, pokračujte ďalej svojim obvyklým spôsobom.
Ak tieto oznámené údaje nesúhlasia, poštu zavrite a pri novom prihlásení si v profile zmeňte prihlasovacie heslo, len nie heslo typu 12345678

aliendrone

Bohužel NEVÍM! Každopádně na nic v mailu neklikat! Problém je, že samotný Google vyslal už TOLIK „false alarmů“, že tohle prostě může být jen další z nich, no. Postupuj dle rady led, osobně bych ale přitvrdil a zakázal VŠECHNY doplňky v prohlížeči, poté bych restartoval PC (pokud víš co je výběrové spuštění tak bez jakýchkoliv samospuštěcích programů na pozadí s vyjímkou bezp. softu pochopitelně) a teprve PAK bych spustil prohlížeč (nic jiného!) a provedl změnu hesla. Poté prověď normální restart/spouštění a povol si zakázané doplňky. Hlavně si pamatuj, že většina doplňků je ZLO, používej jen ty nejnutnější. A ohledně výstrahy led na sílu hesla snad nemusím nic dodávat. :)

Hlada

Služby Velkého bratra nepoužívat.
Přes veškerá přesvědčování, jak mi bude užitečný, mě nepřesvědčil a ani za mnoho let jsem nezjistil, že o něco přicházím.

Syd

Nejedná se o podvod, google teď upozorňuje na prolomení hesel, nicméně vždycky je lepší neproklikávat se v mejlu, ale jít do správce hesel normálně přes vyhledávání na googlu a tam je změnit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Hlada>>> Jakkoliv obecně souhlasím (nevěřit Googlu, ať si chytrolíni pindají, co chtějí) a proto dávám palec, tak přeci jen nevylévat s vaničkou i dítě. Googlemaps mi přijdou nejlépe „okomentované“ mapy (obchody, otevírací doby, recenze atd.) a třeba ikonka mikrofonu v zadávacím/vyh­ledávacím poli na Androši je tak prudce návyková (zvláště když máš větší pracky a i na velkém „pádle“ je psaní textu utrpením), že navzdory tomu, že si uvědomuji většinu rizik a potenciálních důsledků při využívání služerb Velkého bratra zkrátka NEODOLÁM. Ono je to spojené i s tím, že si říkám: „No co, dlouho už tu strašit nebudu a mám slušnou šanci, že půjdu do penálu dřív, než se mi to vrátí jak bumerang“! Být mladší, možná bych měl zodpovědnější přístup. :)