zjentek

Pomůžete s nalezením utility?

Asi omylem (nebo jak) jsem odinstaloval (nebo co) drivery (nejspíš) k utilitě v popisu zde:

http://www.shou­ldiremoveit.com/At­heros-Client-Utility-17147-program.aspx

Pomůžete mi ji (nebo drivery) najít?
Já už jsem vyčerpaný, nemám šanci… ;(

Možná mám drivery, ale nemám utilitu, nechápu, chová se to divně. V program files Atheros je, spustit to nejde a ve složce-
C:\Program Files\InstallShield Installation Information chybí složka-
{16E8BF9A-B419–4A44-A020–30F8CFB84B9D}­\setup.exe -runfromtemp -l0×0009,
jako je to v tom linku výše.

J. Bohumile:, můžeš mi najít tudle utilitu ke stažení?
Anebo její driver/y?

Atheros Client Utility-
Configuration Utility: 5.0.0.350
App. Interface: 8.0.0.97
Wireless Device Driver: 5.1.1.7

Předem díky za pomoc ;)

Odpovědi
Rohlik

Neni to tohle? http://driver­s.softpedia.com/get/Ot­her-DRIVERS-TOOLS/Others/At­heros-AR5xxx-Client-Utility-520125.shtml

still

Tady je link na vyšší verzi: http://suppor­t1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/wlesscmgr-20090527105837.ZIP
Rozbalit, nainstalovat.
Pokud to dobře chápu, jde o utilitu, která spravuje profily k bezdrátovému adaptéru na noteboocích Toshiba? Asi něco podobného jako Intel® PROWireless? Je to na nic. Podle mých zkušeností tahle utilita přináší víc zmatku a problémů, než pomoci. Ve Windows nechávám bezdrátové sítě vždy spravovat samotným systémem a ESS.
Našel jsem zatím pouze jediné rozumné využití této aplikace, to bylo na hotelu, kde bylo více AP se stejným SSID a já byl na rozhraní dvou slabých signálů, takže se mi síťovka občas přepojovala z jednoho na druhý. Pomocí Intel® PROWireless jsem se připojl přímo k jednomu podle MAC a síťový provoz se uklidnil. A to je zatím jediné rozumné využití této aplikace v mém životě…

Zdroj: https://forum­s.laptopvideo2go­.com/topic/24185-atheros-client-utility-80072-for-xp/

Rohlik

Nekdy tyhle ovladace/utility jsou k dispozici na strankach vyrobce tveho notebooku v sekci podpora. Dival si se tam?

zjentek

Díval. Nenašel. Nejsem dostatečně zdatný.

zjentek

Roklik není, tohle to opravdu není.

Jiří Bohumil

Kluci, proboha, o co jde? Zjentku, co se týkalo těch umělých zubů a bakterií na záchodě, to jsem pochopil bez problémů. Ale tohle je, aspoň pro mne „mimo mísu“:-( Můžete vysvětlit?

zjentek

Tohle jsem odflákl v předpokladu, že inteligent se orientuje i v chaosu, nebo tak něco ;)

zjentek

Jednoduše- můžeš mi najít tudle utilitu ke stažení?
Anebo její driver/y?

Atheros Client Utility-
Configuration Utility: 5.0.0.350
App. Interface: 8.0.0.97
Wireless Device Driver: 5.1.1.7

still

Zkus link ode mne, předpokládám, že s aplikací ti instalátor nainstaluje i driver k síťovce.

zjentek

Problém je, že mám notes Asus. Ale zkusit to můžu. Vlastně jsem toto už zkoušel, ale, nevím proč, mi stahování v půli selže. Zkoušeno 3×.
Intel® PROwireless? To neznám, můžu použít? O co mi jde: Našel jsem zatím pouze jediné rozumné využití této aplikace, to bylo doma, kde mi tato app ukazovala úroveň signálu, takže jsem si mohl „točit notesem“ tak dlouho, až jsem získal lepší signál (z červený či žlutý úrovně do zelený a tohle je v mým případě hodně zásadní, protože žiji na hranici- signál nesigná, čili tato utilita mi spolehlivě ukazovala, v jaký pozici má notes být a tak to taky rychle a bez problémů pracovalo. Lze to něčím nahradit? Zmiňovaná utilita byla součástí softweru notesu od výroby a přestala pracovat po instalaci utility pro TP-LINK USB „wifi“, což jsem pos…, jelikož stačilo nainstalovat drivery a já obětavě nainstaloval utility+drivers, a byloto ;( Dík za pomoc.
Pomocí Intel® PROWireless jsem se připojl přímo k jednomu podle MAC a síťový provoz se uklidnil. A to je zatím jediné rozumné využití této aplikace v mém životě…- tomu nerozumím už vůbec ;)

still

Na značce notebooku v tomhle případě nezáleží, je to prostě utilita pro bezdrátové síťovky s čipem Atheros. Utilitu Intel® PROwireless nemůžeš použít, ta je určena pro bezdrátové síťovky s čipem Intel, jen jsem to použil pro příklad, protože tu jsem použil já. V každém případě se jedná o tzv. bloatware, tedy balast od výrobce notebooku. No nic.
Tady jsem to nahrál na webshare, třeba to stáhneš lépe: https://websha­re.cz/#/file/32v6lh1oc2

Na základní přehled okolních wifi signálů používám WirelessNetView. Je to jednoduchá svěží utilitka s impozantně přesným měřením.
http://www.nir­soft.net/util­s/wireless_net­work_view.html
Jen se nepoužívá pěkná grafika, ale číselná hodnota ;)

A jestli dobře chápu tvůj problém se slabým signálem, určitě existuje efektivnější řešení v ceně pár stokorun. Dá se to řešit repeaterem do zásuvky, či přímo routerem s funkcí bridge, nebo Universal repeater. Nebo pokud máš přístup k AP, ke ktérému se připojuješ, tak mu třeba můžeš přikoupit silnější anténu (pokud se ta původní dá odšroubovat), nebo přídavnou (pokud má router tento konektor) a namířit ji zhruba tvým směrem. V každém z těchto případů se zesílí signál v místě, kde se nacházíš s notebookem a nebudeš muset strkat nějaké podivné věci do USB, které stejně jen překáží.
Nejefektivnější řešení by bylo koupit výkonný router , který umí tzv. beamforming (tvarování signálu). Ale to jsou většinou dost drahá zařízení.

zjentek

Ty brďo díky, vážně díky! Nominace!

still

Takže se povedlo stáhnout?