Bořek Dvořák

Pomůžete s naceněním retro panenek?

Krásný Nový rok všem, pokud je tu mezi Vámi nějaký sběratel/ka panenek, prosím o pomoc s naceněním těchto dvou na fotce.
Může to znít legračně pro laiky, kteří by je asi bez veliké slzy vhodily do popelnice.
Nicméně po letmém brouzdání po bazoši jsem se nestačil divit, za kolik se některé prodávají.
Prosím o diskuzi pouze k tématu, mockrát díky a sběratelství zdar!

Nejlepší odpověď
Edison

Tak sis v zásadě odpověděl. Prošel jsi bazary, tak představu již máš…

Další odpovědi
Drap

Nelze takto ocenit. Je třeba zjistit výrobce/ byla jich celá řada, stáří a zachovalost jednotlivých exponátů. Takto určit z fotografie bez více informací by bylo hádáním z křišťálové koule.

GM

Takové panenky se prodávaly v Tuzexu zhruba před 40 lety. Vyráběly se v Japonsku(to nevím na 100%).

marci1

Ceny se velmi různí: od 60,– do 700,– Kč. 🙂
https://www.sba­zar.cz/hledej/gu­mov%C3%A9%20pa­nenky

quentos

Děkujeme za přání krásného jednoho (jen toho dnešního) dne a na oplátku přejeme taky krásný jen dnešek.