annas

Pomůžete mně prosím s doplněním slov (odvozených, složených či sousloví), která souvisejí s pojmem voda?

Zjišťuji pro svou známou. Něco máme, ale více hlav, více rozumu. Příklad – vodní, vodovod, destilovaná voda …

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

těžká voda, podvodní, vodoznak,Vodňa­ny,vodomilka.­............

Další odpovědi
dědapetr

Vodopád,podvod­ník,povodí,vo­doznak,parovod,od­vod,vodní mlýn, Vejvoda, Kalivoda, Pívoda ,vodárna.

Andělé

Parovodní potrubí, vodní elektrárna, čistá voda, deštová voda, vodní vír, povodí Labe, vodováha, kalit vodu, vodotrysk, vodopád, vodovod…
Doplňuji:
vodotěsný, vodočet, vodoměr, vodopis, vodosnubnost, vodní rostlina, vodní stav, vodní turbína…

baghira

vodka, vodnice (rostlina i manželka vodníka), povodí, vodočet, hrnout se jak velká voda, věk vodnáře, sapér Vodička ze Švejka…

hanulka11

vodák,
vodní živel,
zavodnění,
vodovodní kohoutek,

vodárenská společnost,
vodní příkop,
špinavá voda ,
vodoměrka,

Děda Louda

Vodolka, oficiálně Odolena Voda.

Andělé

seskupení vody, vodní prostředí, podzemní vody, vodnatelnost mozku…

Andělé

voděodolnost, rozvodí, rozvodněná řeka, vodní tok, rpzvodněná řeka…

Kerberus

Andělé, děkuji. Čtu, jste zásobárna. Některá slova nás nenapadla.

Andělé

Kerberus,není zač,to mě od Vás moc těší 🙂