Deli

Pomůžete mi vymyslet jména pro čerty?

Vyrábím „čertovské lucerny“ – skleněné svítilny, na kterých je ručně namalovaný čert a plameny. Dovnitř se dá svíčka a děti, které půjdou za čerty, je mohou nosit a vylepšit si tak kostým.
Mojí dceři se moc líbí, ač jsou teprve rozdělané. Už teď neví, kterou si vybere 🙂
Jelikož každý čert se mi ale povede jiný, jeden je mladý, druhý s plnovousem, mám tam i čertici, napadlo mne, že každému čertovi dám jméno. Mám jich asi 10 a napadá mě leda tak Satanáš či Lucifer – nenapadá Vás jméno pro další čerty?
Díky 🙂
Doplňuji:
Děkuju moc všem, většinu jmen určitě použiju a na dno svítilen je napíšu, aby děcka věděla, jaký čert jim svítí 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že čerti mohou mít jakákoli jména. Z jedné Drdové pohádky se čert jmenoval Mates.
Další by mohly být Barnabáš, Anaras, Cerax a určitě se najdou desítky a nejen jedna podobných jmen

Další odpovědi
anonym

Deli , me hned napadlo … zacina to na A. a pred tim je Dr. … , ale bojim se to tady napsat 🙂 … a pssst ! Nesmi se to ten muj cert dozvedet. :-o -iv-

fablen

Uriáš, Paroubík (ten bude s bradavicí), Mefisto, Bertík, Damian, Belzebub, Apollyon, Azrael, Pekelník, Infernice, Runzefal, Beltebor, Kleofáš..

Deli, až budete mít lucerničky hotové, moc prosím prosím o odkaz. Vyrábíte úžasné výrobky. Prezentujte je i na fleru – i tam lze prodávat.

hanulka11

třeba něco ještě použiješ
Lucifer
Belzebub
Pekeláč
Roháč
Ašmodj
Samael
Belial
Mefistofeles
Rohatice
Belzebubka
Luciáška
Džamila
Aranka
Eržika
Jolana

oromis

Dobrý seznam všech jmen „čertů“ je v Satanské Bibli od Antona Szandora LaVeye.

Deli

  • iv-, tak to určitě použiju! 🙂

anonym

🙂

Deli

Fablen, dělám je pro místní děti, ale uvidím, jestli se budou líbit, udělám jich klidně víc 🙂
Ozvěte se mi na mail, můj je veřejný, až budu mít nafocené, pošlu Vám odkaz.
Moc mě to baví, maluju i skleněné hrnečky – veselé ovoce, dřív jsem dělávala suché vazby, modelařila jsem – papírové hrady, domky ze špejlí… Dnes už na to není tolik času, ale v létě jsem si pořídila prvně vypalovací barvy na sklo a od té doby pomaluju každou starou rexovku 🙂