Anduška

Pomůžete mi s úkolem v Excelu?

Ahoj, dostali v informatice úkol, a to vytvořit si svůj internetovy obchod, napsat seznam zboží, objednavek a registrovanych zákazníků. Za nákupy se mají zákazníkům přičítat body( za nakup nad 1500Kč 5 bodu), přičemž za každých 10 bodů je sleva na nákup 10%. Jde to napsat nějakým vzorcem nebo jsou na to další fígle? Budu ráda za každý nápad :)
Doplňuji:
ivzez: popravdě mě už nic nenapadá, mám v hlavě vymeteno. Zítra se s tím pokusím nějak poprat, jestli to nepůjde, tak to nepůjde.

Nejlepší odpověď
ivzez

Anduško,
s úkolem ti rádi pomůžeme,
ale neuděláme jej za tebe.

Napiš svůj návrh řešení, zkontrolujeme ti jej,
případně tě nasměrujeme dál.

Další odpovědi
Fyzik

if (floor(jarda.bo­dy/10)>0) {cena=cena*(1-floor(jarda.bo­dy/10))}
if (cena>1500) {jarda.body=jar­da.body+5}

Fyzik

…kde jarda je zákazník a .body značí nasbírané body zákazníkovy. A přebývá mi tam mezera, ale tady jde jen o princip.

Fyzik

tady to je už zcela správně

if (floor(jarda.bo­dy/10)>0) {cena=cena*(1-floor(jarda.bo­dy/10)/10)}
if (cena>1500) {jarda.body=jar­da.body+5}