Pomelo74

Pomůžete mi s příklady na přijímačky?

Dobrý den ,chystám se na přijímačky na ekonomické lyceum a na internetu byla databáze příkladů.Skoro celé jsem si to udělala s paní učitelkou na doučování,ale teď jsou prázdniny a já jsem objevila ještě pár nespočítaných příkladů.Nevím bohužel jaké jsou správné výsledky,tak prosím aspoň vás jestli byste mi nepomohli.
(0,7:(-0,2)2)*(-1,2+3/4)
Já vám to napíšu raději ještě slovně…hranatá závorka 0,7 děleno mínus 0,2 na druhou konec hranaté závorky krát mínus jedna polovina plus tři čtvrtiny .. :D děkuju vám strašně moc,že jsi to aspoň přečtete… mě vyšlo 35/8 a kamarádce –35/16

Doplňuji:
pardón :D to má být –1/2

Nejlepší odpověď
mosoj

V násobiteli máš 1,2 a ne 1/2 !

  1. –0,2 x –0,2 = 0,04
  2. 0,7/0,04 = 17,5

3. –1/2 + 3/4 = 1/4

17,5 × 1/4 = 17,5/4 = 4,375

Doplňuji:

quentos

To vykrácení je 35/8 = 4,375

Další odpovědi
Michal Kole

Když máš problém s matematikou, tak raději nechoď na školu, kde se počítá.

Nauč se přes prázdniny plavat a jdi na sportovní školu. Tam není tak náročná matika. Jen je tam více tělocviku.

quentos

Mně teda vyšlo pětatřicet čtvrtin (35/4). Ale těžko říct, protože ten slovní přepis se od číselného dost podstatně liší. Např. tam máte –1,2, tedy minus jedna celá dvě desetiny, a ve slovním přepisu minus jedna polovina, což je teda ale setsakra rozdíl.

Nejdřív umocníme kulatou závorku, vyjde kladná – 0,04 (čtyři SETINY, pozor na to). 0,7 jimi vydělíme tak, že 0,7 vynásobíme převráceným zlomkem, tedy 100/4. Stovku lze vykrátit s desítkou a po znásobení vyjde sedmdesát čtvrtin (70/4); (70/4) . (1/4) = 70/16, po vykrácení 35/4.

Ani na ekonomickém lyceu se nejspíš nevyhnete češtině. Piloval bych pro jistotu i ji.
Doplňuji:
to „-“ za tím „kladná“ je pomlčka :{D> tu jsem tam dal teda dost nešťastně

Korelice

Pokud beru v potaz, že jste se spletla ve slovním přepisu, vyjde mi to – 31,5/4 (cca 7,9).
Doplňuji:
Při umocňování ''(-0,2) na druhou" je umocněné číslo v plusu !!! Tedy 0,04.

Výsledek tedy musí být v mínusu, pokud poté násobíme číslo 0,04 závorkou (již vypočítanou), která je v mínusu.

quentos

mosoj: a jo :{D> dík

mosoj

V pohodě !!!