tucnak007

Pomuzete mi s prekladem techto vet ? (Nemcina)

  1. Wofür interessiert sie sich am Wochenende, in den Ferien, im Winter, was macht sie täglich ? – Jake zajimave cinnosti provadite o vikendu, prazdninach, v zime, xxxxxxxxx ? (Xxxx – nedokazu prelozit)
  2. Warum treibt sie zur Zeit nicht mehr so viel Sport ? Proc lidi (oni) nevenuji vice casu ke sporovani ?

Nejlepší odpověď
ivzez

Tučňáku, pomůžu, ale musíš udělat víc:

(1)
Co znamená slovíčko sie v první větě
(všimni si, v jakém tvaru – v jaké osobě je sloveso)?

sich (für etwas) interessieren = zajímat se (o něco)

machen = dělat
täglich = denně (každý den)

(2)
Sport treiben = pěstovat sport
zur Zeit = v současné době
nicht mehr = už ne

Přelož věty znovu, pokusím se sem vrátit
(jestli otázku znovu najdu).

Další odpovědi
petra15

Tak gramaticky velmi správne ! Píses o nejaké zene… asi to má být nejaká celebrita:-)xD (o co se zajímá, a proc neprovozuje víc sport) Pokud by mela platit ta ceská veta, tak by se ten nemecký text musel ale ponekud prepracovat.:-)xD

petra15

ivzez
on rezignoval…ucit se nechce a my máme delat jeho DÚ

ivzez

Mně bylo jasné, co chce.
Ale mělo by být jasné i jemu,
že by se tak nikam nedostal …