Franta_Intoš

Pomůžete mi s instalací lubuntu alternate?

Dobrý den
Po dlouhé době jsem zde zpět z návalem dalších otázek.
Sehnal jsem si DVD a vypálil jsem na něj lubuntu alternate 18.04. (podle vývojářů lubuntu by mi ten můj noťas lepší verzi neutáh).
Vypálil jsem to jako soubor ISO. Vše fungovalo normálně až do té chvíle těsně po tom co jsem vybral typ klávesnice. Zobrazila se pouze modrá obrazovka a dole příkazový řádek…
Nevím jestli mám něco dělat, ale počkal jsem 5–10 minut a nic.
Mám tam napsat něco jako „sudo apt install lubuntu-desktop“???
Předem díky za odpověď

Odpovědi
Vojta24

Doporučuji specializované fórum pro uživatele ubuntu na adrese http://forum.u­buntu.cz … budou schopni ti tam poradit mnohem rychleji a lépe.

„sudo apt install lubuntu-desktop“ tam skutečně psát nemusíš, instalační postup je uživatelský, nemusíš tam zadávat vůbec žádné příkazy prostě jen stačí odklikávat jendotlivé kroky postupu. Zkus, pokud máš tu možnost nahrát celý instalační postup na video a nahraj ho na youtube, třeba z toho co kamera na obrazovce zachytí bude patrná příčina nezdaru.

Vojta24

promin ted jsem ti kecal, opravim se „sudo apt install lubuntu-desktop“ se tam zadava, mas pravdu, je to alternate verze ktera desktop neinstaluje automaticky ale je treba to udelat timto prikazem po prvnim prihlaseni … kazdopadne ale po vyberu klavesnice se to urcite nedela, po vyberu klavesnicese nahu bahrat dodatecne komponenty, rozpoznat sitove adaptery a moznosti pripojeni, chvili to trva, (u mě asi 40 sekund) a pak se instlator zepta na nazev pocitace, tam das svůj nazev nebo ponechas ten predvyplneny a pokracujes dal, instalator se dal zepta na tvoje cele jmeno, kratke uzivatelske jmeno, heslo a zopakovani hesla … potvrdis casovou zonu Evropa/Praha, kterou instalátor rozpozná sám, pouzijes asistovanou instalaci na celý disk a potvrdis zapis zmen na disk … tepve pak zacne samotna instalace ktera trva asi 20 minut. Po ni se prihlasis jmenem a heslem a napises ten prikaz ktery su uvedl k instalaci lubuntu-desktopu, po restartu už systém naběhne v grafickém prostředí. Tak by to proběhnout mělo.

Vojta24

u mě všechny tyto kroky prošly v pohodě, co jsem je tak zkoušel (ale na novějším notesu) takže pokud se ti to na čeme zadrhne, zkus se zeptat na tomu forum.ubuntu.cz tam jsou už skuteční experti a ti budou vědět co s tím.