Marsyas

Pomůžete mi s češtiou?

Obraz současné společnosti: Esej inspirovaná citáte „Hledám lidi, mém jak ve snu žili, bez srdce však larvy najdu jen“

Na sloh jsem dobrý, ale potřeboval bych jen tak trošku nakopnout. Mám napsat „co tím chtěl básník říci,“ nebo se mám za tohle téma přenést a už rovnou uvažovat nad tím, jak se citát zrcadlí v moderní společnosti? Co podle Vás citát znamená? Dle mého to může znamenat několik věcí:

  1. Nelze žít s čistým štítem: ideální člověk může být pouze jako nevinné děcko s čistými, dobrými úmysly.
  2. Přátelství nemá takové hodnoty jako dřív.
  3. Bez srdce (soucitu, dobrého smýšlení, toleranci) nelze najít ideálního člověka.

Tak co si o tom mylsíte? Mým favoritem je asi ta dvojka.

Nejlepší odpověď
Terryle

No já myslím, že jsi si (neva tykání? Myslím, že patříme mezi mladší uživatele a u těch mi přijde vykání extradivný :o) docela odpověděl sám a že by už jen z toho šla namíchat hodně zajímavá úvaha. Ale když vybrat jen jedno, pozdává se mi spíš ta jednička.
Jako první mě napadlo, že v životě není nic takové, jak si to vysníme… hledáš ideál, ale ten nikdy nenajdeš a jen budeš nešťastnej. Někdy je lepší přijmout ty larvy a doufat, že z nich třeba časem vyrostou motýli… aneb brát to, co život dává, hledat v tom to lepší a nepočítat s tím, že někdy najdeš přesně to, o čem sníš ve své hlavě.

:o) Ať to píše! Doporučuju půllitr svařáku a pojede to, ani nebudeš vědět jak…

annas

Určitě jste si říkali, že u úvahy (to je i esej), začnu někde dál, u skutečnosti, která nesouvisí s citátem a postupně se k němu dostanu.
Vaše chápání je dobré, ale nevím, kdybyste se zmiňoval o všech skutečnostech, zda by práce nebyla moc dlouhá, nebo naopak jen problém naťuknete a nepůjdete do hloubky.

  1. Aby se člověk nedopustil žádné chyby, musel by žít sám a s nikým se nestýkat. Ale důležité je svou chybu uznat.
  2. Přátelé opravdu nejsou takoví jako by – nejvíc přátelství ničí závist…
  3. Proto je důležité být tolerantní, myslet si jen to dobré – soucit příliš ne – někdo ho nesnuší.

Takže ze všeho vyplývá, že důležité je přistupovat k druhému srdce, žít na zemi, brát přítele se všeho jeho chybami, jinak opravdu zůstanu sám.

kapka

Teda vám dávají ve škole docela zabrat, co?
Tu trojku chápete, jako že když nebude mít srdce ten člověk, tak najde ty larvy? Já to chápu, že srdce nemají ty larvy. Jako že nenašel ty správné lidi, co si vysnil.

Ale nechci Vám v tom dělat ještě větší guláš, než to je. 🙂