Kamulína

Pomůžete mi prosím se dvěma hádankami ???

1. Farmář měl celkem 25 ovcí v 1. a druhé ohradě. 5 ovcí z první ohrady převedl do druhé, potom z druhé ohrady 7 ovcí prodal. Po těchto událostech bylo v první ohradě 2 krát více ovcí než ve druhé. Kolik ovcí bylo původně v 1. ohradě? 2. Třem bratrům je celkem 25 let. Petr je o 3 roky starší než Jan a Janovi je o 5 let více než Zdeňkovi. Kolik let je Zdeňkovi?
Doplňuji:

  1. to není dú, ale to vůbec neva :D
  2. Si myslím že ta první úloha se rovná 17. je to tak nebo ne?

Nejlepší odpověď
anonym

To nejsou hádanky, ale jednoduché početní příklady…
😉
Navrhni řešení, zkontrolujeme ti je – neděláme DÚ k opisování…
Doplňuji:
Ad doplnění – psal jsem, navrhni řešení…
Tak – jakpak jsi přišla na 17?
😉

Další odpovědi
ivzez

Kamulíno, takhle by ses nic nenaučila
(k tomu jsou úkoly určeny).

Jak píše Mowla:
Navrhni svá řešení, zkontrolujeme ti je.
Doplňuji:
A kde máš řešení (postup)?