ivzez

Pomůžete mi prosím najít ovladače pod Windows 10 (případně pod Windows XP)?

Dostala jsem PC asi 7–8 let starý. Původně tu byla nainstalována Windows 8, která někdo přede mnou upgradoval na Windows 10 Pro (verze 1607; build 14393.1480).

Mám problémy se zobrazením některých webů, které se mi pod Windows XP zobrazovaly korektně. Mj. s tímto webem a s e-mailem na Seznamu. → Jako by „vypadávaly“ části obrazu. Tady se stává jenom u ptázek, ke kterým byl vložen obrázek.

Ve správci zařízení jsem našla „Základní grafický ovladač Microsoft" a „Obecný monitor PnP“.

Chtěla bych zkusit nainstalovat ovladače pro konkrétní zařízení:
Grafická karta: Gigabyte Radeon X1650 Pro
Monitor: LG Flatron L1740B

Pokud by to pomohlo:
Základní deska: Gigabyte GA-P41-ES3G (ID: 05/20/2010-G41-ICH7–6A79PG06C-00)

Našla jsem jenom programy (od výrobců) pro autodetekci. Přestože je nemám ráda, nainstalovala jsem je, ale vůbec mi nepomhly.

Pomůžete mi prosím s hledáním?

Odpovědi
lukas1912

Některé ovladače se stahuji přímo ze stránek výrobce.

cochee

Ovladače pro tuto řadu grafických karet pro Win 10 neexistují, přece jen již jde o starý hardware. Ovladače pro Win XP jsou nicméně stále dostupné. Dostupné jsou i ovladače pro Win Vista a tyto bych zkusil použít, třeba si s nimi Win 10 budou rozumět.

Zajdi na stránku viz Zdroj:. Ve sloupci „Manually select your driver“ vyber postupně z roletových menu odshora: Desktop Graphics – Radeon X Series – Radeon X1×xx Series – Windows XP 32 bit resp. Windows Vista 32 bit/64 bit (Vista podle toho, máš-li ty Windows 10 32– nebo 64-bitové). Následně klikni na Display Results a z následující stránky stáhneš ovladač. Je to sice Catalyst Software Suite, ale jeho součástí je i ovladač a na začátku instalace se dá zvolit, zda instalovat čistě jen ovladače anebo i tu „omáčku“ kolem. Přeji hodně štěstí, třeba se ten Visťácký ovladač ujme…

Zdroj: http://suppor­t.amd.com/en-us/download#

anonym

Lidé bohužel dělají upgrade na W10 jedním kliknutím ale tím spíš nedomyslí všechny negativní důsledky které to přináší a nové potíže s kompatibilitou. Osobně bych doporučil na takovém pc provést reinstalaci systému a nahrát tam ideálně Windows 7 které jsou z nešního pohledu mnohem méně problematické než starší už velmi nebezpečné XP či méně odladěné 10ky.

Pokud víte že budete používat počítač hlavně na internet (chrome, firefox, opera) na přehrávání hudby a filmů a jako nástroj pro vytváření dokumentů/tabu­lek/prezentací pak je pro vás ještě vhodnější nainstalovat tam spíš volně dostupný operační systém Ubuntu který je přesně na toto ideální a umí to vše v samotném bezplatném základu. Vyhnete se jakýmkoliv platbám za licence a získáte plnohodnotné řešení. Jediné na co Ubuntu vhodné není je využítí jako herní konzole. Hry pro tento systém sice existují ale v menším počtu, to je tak jediný podstatný rozdíl. Více zde www.ubuntu.cz , odkud se dá snadno stáhnout a vypálit i instalační DVD disk … pokud byste ohledně tohoto potřebovala nějakou bližší radu či přesnější postup stačí se ozvat emailem. Výhodou instalace Ubuntu na osobní počítač je pak skutečnost že tento systém je narozdíl od všech verzí windows zcela imunní proti softwarovým virům, nelze jej napadnout a to i kdybyste se o to opravdu snažila.

ivzez

@Lukas:
U výrobců jsem našla jenom zmíněné programy pro autodetekci zařízení. Jeden program mi tvrdil, že ovladače už byly aktualizovány (nebyly), druhý žádné zařízení nenašel…