Natttýsek

Pomužete mi prosím

Na této výpravě pronikneme do Asie z Ameriky v místě, kde se oba světadíly téměř dotýkají, tedy přes Beringův průliv. Přistaneme v nejvýchodnější části na Korejském poloostrově. Nejprve se budeme chtít podívat na největší asijskou sopku. Ta se jmenuje Rádži , je vysoká 3776 a budeme k ní muset letět asi 2100 km směrem na …………….Od sopky pokračujeme přibližně západním směrem a přes ostrov Sachalin a Tatarský průliv přilétáme do ústí východoasijského veletoku ….. Proti jeho proudu se vydáme do velkého města Ch………….., za nímž začíná tato řeka tvořit společnou hranici dvou velkých států –………….a ……………….. Přestože nás ted´ čeká cesta dlouhá několik tisíc km, využijeme přímého vlakového spojení po nejdelší železniční trati světa –…………………….Vysedneme ve městě, které leží u nejhlubšího jezera světa……………, v místě, kde z něj vytéká jediná řeka …………….Vystoupili jsme ve městě …………… Po dalších 2000 km na severozápad se ocitáme v ……………….. rovině, v krajině jehličnatých lesů nazývané…………, kde panují kruté zimy, v létě pak půda rozmrzá a bažiny vzniklé rozvodněním veletoku......, jehož ústí je dosud zamrzlé, jsou domovem miliónů komárů. V těchto podmínkách se těží velké množství ……….. Odtud raději pryč a nejlépe na jihozápad, do další oblasti těžby uvedené nerostné suroviny. Jsme na břehu největšího jezera na světě…………..., v okolí hlavního města Ázerbájdžánu…………. Po dalších 800 km na severovýchod bychom měli dorazit k jinému velkému jezeru………………… Kdysi do něj ústily 2 velké řeky …………………. a……………... Proč se však jezero stále neobjevuje?

Nejlepší odpověď
rob1

Co si to takhle najít sám?

Další odpovědi
Drap

Když si vezmeš mapu světa, tak to nebude tak obtížné.

k.l.e.a.r.

„Copak nevíš že tohle není stránka na domácí ukoly“? :DDD tady ti nikdo neporadí kámo tady tě jen všichni zkritizují jak si blbý a jak si to neumíš najít sám :D
Doplňuji:
To sem samozřejmě nemyslela jako urážku na tebe :D

briketka10

další domácí úkol, nebo snad soutěž ?