SouthMallow

Pomůžete mi někdo s touto záludnou otázkou ?

Ve zprávách Českého hydrometeorolo­gického ústavu často slyšíme: „Během dne spadlo 15 mm
srážek“.

  1. Vysvětli tuto zprávu na příkladu květinového záhonku o rozměrech 1 m x 1 m a svoji odpověď ověř výpočtem.
  2. Při povodních v roce 2002 spadlo na některých místech jižních Čech během dvou dnů až 200 mm srážek. Kolik vody spadlo během těchto dnů na fotbalové hřiště o rozměrech 100 m x 70 m? Kolik by se touto vodou naplnilo kropicích vozů, každý o objemu 8 m3?
  3. Přes noc napršelo 6 mm srážek. Druhý den zalila maminka záhonek o rozměrech 1 m x 3 m kropicí konví s 9 litry vody. V kterém případě byl záhonek více zavlažen?
  4. Kolik mm vodních srážek by napršelo, když v zimě napadne 20 cm sněhu (hustota sněhu ρ = 100 kg/m3)?

Doplňuji:
Nevím přesně vzorečky a dosazování .

Nejlepší odpověď
Kelt

V těchto otázkách by neměl být problém. Dané množství srážek, tedy výška sloupce v mm, představuje stejné množství vody v litrech na plochu 1 m čtverečního. Meteorologové změří objem vody, pomocí odměrného válce a mají to nastaveno tak, aby výška sloupce v odměrném válci odpovídala množství vody na 1 m 2.
V tomto případě pro a platí, že záhon 1 × 1 m spadlo 15 l srážek
pro b, počítáme stejně, známe plochu a výšku – určíme objem kvádru to je
1 400 000 l = 1400 m3. vozů bude 175

  1. napršelo 6 mm, na tento záhon to bylo 6 × 3 = 18 l, maminka nalila na stejnou plochu jenom 9 l, záhon byl lépe zavlažen v prvním případě.

d nebudu počítat.
Vzorečky nepotřebuješ, potřebuješ pochopit princip.

Další odpovědi
Hamon

Nevidím tam nic záludného, i když po nedávných otázkách na maturitu z matiky chápu, že je pro středoškoláka problém spočítat objem kvádru.
S čím přesně potřebuješ pomoc?

huxa

„1 mm = 1 l/m²“-Wikipedie

Zbytek se už dá velmi snadno dopočítat základními výpočty.
a)1511
b)20010070
(20010070)/x=­222
c)613><=9
d)200/10

(počítáme s hustotou vody 1000kg/m3, jinak bys ještě musel dělit.

Doplňuji:
V tom případě si přečti můj první řádek a ostatní odvodíš, pokud ne, nemáš na střední co dělat a měl sis vybrat nějaký učňák.