annas

Pomůžete mi najít více informaci o legendárním čínském opičím králi?

Nejlepší odpověď
vagra

Rozsáhlý román vyšel v mnoha zemích světa (zkrácená verze v letech 1961 a 1997 i v češtině) a stal se námětem mnoha divadelních her, lidových vyprávění a několika filmových zpracování. Nejpovedenější a zřejmě i nejznámější je 25 dílný čínský televizní seriál Opičí král z roku 1986.
Opičí král Sun Wu-kchung (ten, který pochopil prázdnotu)je hlavním hrdinou celého příběhu. Původně byl démonem, žijícím ve svém království na hoře Bujných květů. Za vzpouru proti nebi byl nejvyšším Buddhou na 500 let uvězněn pod horu Pěti prvků. Po odpykání trestu doprovází a ochraňuje mnicha Tripitaku na jeho cestě pro písma. Ovládá dvaasedmdesát proměn, umí létat v mracích a zná tajemství nesmrtelnosti
Další informace a charakteristiky jednotlivých postav,najdete na zdroji

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:cWhgqMS2VZ4J:­samuel.varga.sblog­.cz/+opi%C4%8D%C3%­AD+kr%C3%A1l+a+je­ho+vztah+k+%C4%8Ces­k%C3%A9+republi­ce&cd=9&hl=cs&ct=clnk&sou­rce=www.google­.com

Další odpovědi
hanulka11

Když uslyšíte jméno Sun Wu-kchung, jistě se vám vybaví postava neohroženého, ale i spravedlivého bojovníka z dávných čínských legend, doprovázejícího mnicha Tripitaku na cestě pro posvátná písma. Tato postava se poprvé objevila v 16. století, kdy známý čínský spisovatel Wu Čcheng-en (1500–1582) napsal román Vyprávění o putování na Západ (čínsky Si jou ťi). Kniha obsahovala celkem 100 kapitol na více než 1100 stránkách, popisujících příhody a strasti čtveřice poutníků, putující za Nejvyšším Buddhou pro posvátná písma

http://www.mzv­.cz/jnp/cz/o_mi­nisterstvu/ar­chivy/z_medii/o­pici_kral_laka_ne­jen_cinske.html

http://www.opi­cikral.cz/index_sou­bory/uvod.html